Stálo jej to za to?

Mladá, zdravá  a krásna. Takou bola. Teraz je však všetko inak. Na pohľad zostarnutá, zničená a chorá, to je realitou dneška.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Celé jej detstvo prebiehalo úplne normálne, dalo by sa nazvať šťastným. Dokonca aj pubertálne obdobie bolo relatívne pokojné. Dostala sa na dobrú školu, ktorá nebola pre ňu žiadnym problémom. Zvládala učenie, tanečnú aj kamarátov. Až do chvíle, keď našla jedného, výnimočnejšieho ako tí ostatní...

Trávili spolu najprv všetok voľný čas, neskôr aj ten ktorý voľným nemal byť a nakoniec úplne všetok. Zabudla na starých priateľov, boli na ňu primálo ,,cool´´. Ale veď čo, našla si nových. Vyhovovali jej. Alebo ona im?...Tanec a nekonečná vášeň k nemu zmizla. Každým dňom sa život stával iba zábavou, jednou veľkou párty, ktorej neodmysliteľnou súčasťou sa stali cigarety, alkohol a drogy. Sama si vravievala, že nič sa nemôže predsa stať keď pár ohorkami naplní popolník , vypije pár pohárikov alebo občas pofajčí trávu. Mala pravdu v podstate sa nič vážnejšie v to obdobie nedialo. Lenže časom aj táto zábavka zovšednela a už nechcela, ale potrebovala niečo nové a vzrušujúcejšie, tvrdšie. ,, Kedykoľvek s tým možem prestať, ide predsa o zábavu´´, hovorievala si.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kade chodila, tam zanechávala spúšť. V maturitnom ročníku samá absencia, zdrvení starí priatelia, prebdené noci zúfalých rodičov. Z ranných príchodov sa stali občasné návštevy detskej izby a časom len zriedkavé príchody domov ,aj to iba keď niečo potrebovala. Vtedy ju mama so slzami v očiach na kolenách prosievala, aby ostala, aby už neodchádzala preč. Nepomohlo. Chlad v zdrogovaných očiach bol dýkou do srdca matky. Nekonečné seba obviňovanie, že ona je tou, ktorá urobila chybu, ktorá nedala dostatočne veľa. Každým razom, keď zbadala svoju dcéru ju menej a menej spoznávala. Pred jej očami mizla, strácala sa. Videla ako padá dole, ako pociťuje tvrdosť dna. Cítila obrovskú bezmocnosť.

SkryťVypnúť reklamu

Nekonečná tma. Nedokázala sa z nej vymaniť. Tak strašne chcela, ale nedalo sa to. Až nastala bolesť. Triaška. Po celom tele sa jej lial studený pot. Zúfalo túžila aby sa to skončilo. Pád na dno bol tvrdý. Vstať u neho, o to ťažšie.

O pár dní sa prebrala. Jednotka intenzívnej starostlivosti bol nápis na dverách. Cítila sa príšerne, ale čistejšie. Nebolo to však sterilným prostredím v ktorom sa nachádzala. Za dverami stála matka. Nespala už pár dní, keď vošla do izby, videla trosku. Nič z jej dcéry neostalo. Nebol to koniec, ale začiatok nového života poznačeného zlými skúsenosťami a ešte horšou diagnózou. HIV. Závislostí sa zbavila, ale s týmto už bude žiť.

Jana Saterová

Jana Saterová

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  Iba tak zo životaŠtipka veršovSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu