Daj sa už konečne vyšetriť

Včera ráno sa tomu už nedalo vyhnúť. Bola som objednaná, tak som tam musela ísť. Nalačno, to by nebol až taký problém. Ale keď mi sestrička zobrala asi päť litrov krvi a pred očami som mala hmlu, bola som zrazu rada, že som v nemocnici. Potom rentgen, sono, ekg ... Nebudem to preťahovať, som zdravá.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Ráno, ktoré sa začalo pre mňa tak stresujúco, prešlo do krásneho dňa. Nebola som v žiadnom lekárskom zariadení, už veľmi dlho a musím priznať, že som bola milo prekvapená. Zápach, ktorý som si z tej nemocnice pamätala zmizol. Sestričky usmiate, doktorky milé a dokonca upratovačka mi dovolila prejsť po mokrej chodbe. Aj keď rady pred ambulanciami boli dlhé, nemala som pocit, že by to bolo preto, že sa „kávičkuje“.

Sem-tam sa nejaká babička snažila predbehnúť, ale to bolo len na oživenie v čakárni a aby nevyšla z cviku

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 

Šum nastal aj pri okienku na rentgene, keď sestrička vyzývala “šuhajka“, aby sa podpísal sám, veď už je veľký. Predtým jej ukazoval opuchnuté prsty pravej ruky a bolestivo si ich pridŕžal.

 

Náznak paniky sa ukázal, keď mladý muž dostal epileptický záchvat rovno pred dverami ambulancie. Veľmi pohotovo a s kľudom profesionálov to lekárka a sestričky vyriešili. Keď ho odvážali na vozíku hovoril, že sa mu to stalo prvý krát. Mal šťastie, že práve tam kde mu mohli poskytnúť okamžitú pomoc.

 

V poslednej dobe stále počúvam o štrajkujúcich lekároch. Neviem, či štrajkujú aj v tejto nemocnici. Keď áno, tak to robia veľmi šikovne, ja ako pacient som to nezbadala.

Skryť Vypnúť reklamu

Z návštevy nemocnice som mala pozitívny dojem určite aj preto, že moje výsledky boli negatívne.

Niečo iné si o tomto dni bude myslieť chlapec so zlomenou rukou, alebo ten ktorého si tam dnes nechali. Ja som bola milo prekvapená, najme po všetkých správach čo o zdravotníctve teraz počúvam.

 

Viem, že moje občasné skúsenosti s lekármi nemôžem porovnávať s ťažko chorými ľuďmi, ale keď som tam ráno šla, tiež som nemohla vedieť aké výsledky ma čakajú. Aj kvôli správam z TV a novín som sa na kontrolu dlho odhodlávala. O to milšie bolo moje prekvapenie.

 

Prajem všetkým veľa zdravia a keď už to musí byť, tak aspoň takých milých lekárov a ochotné sestričky, ako som dnes stretla ja.

Ľudmila Schwandtnerová

Ľudmila Schwandtnerová

Bloger 
  • Počet článkov:  86
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Narodila som sa na Silvestra. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáStaré zlaté časyDetiPerličkySúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu