Social Trading je investování, při kterém 3/4 nováčků peníze spíš ztratí (webinář-video)

Písmo: A- | A+

Sociálne obchodovanie je relativně nový způsob investování na burze. Uživatelé sledují / inspirují se / kopírují úspěšné obchodníky (tradery) na investiční platformě. Pro nováčka je však velmi těžké rozpoznat kvalitního tradera.

Diskuse okolo social tradingu se na Slovensku rozvířila před více než měsícem, kdy influencerka s 800 000 followery, Zuzana Plačková, na Instagramu zveřejnila* příběh o social tradingu: „Neviem či tradujete, alebo netradujete. Alebo viete o tom niečo, ak neviete – tak swipujte. Registrujte sa. Za štyri dni som zarobila 865 eur na tradovaní. Pritom som úplný d*bil v tradovaní, vôbec to neviem. Sledujem troch top traderov a podľa nich tradujem automaticky. Lebo veď ja neviem, ako sa to robí. A normálne som zarobila osem kíl, dobre? Ak sa budete registrovať, minimálna investícia je 250 eur."
"Zní to" jako placené reklama. Horší však je, že nezmínila rizika uvedená v nadpisu. Přitom platforma, na které Zuzana Plačková tradovala uvádí: "Trejding je riskantný, 74,26% investorov stráca svoje financie pri obchodovaní s nami."

Proto jsem social tradingu věnoval samostatný webinář a pozval tři hosty. Jeden je skeptický, druhý je trader, třetí je někde mezi. Doporučuji vyslechnout si. Dozvíte se například, jak tradeři manipulují obchody, aby vypadali v procentuelním hodnocení lépe.

Obsah:
1:08​ Čo je trading?
2:30​ Čo je social trading?
5:26​ Kto by sa mu mal vyhnúť?
7:01​ Stručne o influencerkách, ktoré "odporúčali" social trading.
10:00 ​3/4 ľudí v tradingu strácajú. Je social trading pre nováčikov sci-fi?
16:18​ Je social trading vždy obchodovanie na páku? Ako funguje výmena?
21:58​ Koľko peňazí mohli influenceri na Instagrame za propagáciu social tradingu dostať? Bol dobrý nápad, aby propagovali social trading?
24:38​ Koľko poznáš na Slovensku traderov, ktorých je možné followovať?
27:08​ Ako traderi manipulujú/zneužívajú obchody, aby vyzerali lepšie? Koho followovať? Má začiatočník šancu pochopiť systém a zneužívanie odhaliť?
31:06​ Ako to technicky funguje?
33:30​ Existuje pre traderov forma trestu?
34:55​ Finančný model social tradingu.
39:05​ Je social trading dlhodobo funkčný model?
40:47​ Kde sa dá vykonávať social trading?
43:05​ Svetlo na konci tunela. Okienko zodpovednosti. Riziká. Zmýšlanie tradera.
47:35​ Odporúčané demoverzie. Psychika tradera. Koľko sa dá zarobiť? Sú ľudia rezistentní voči strate?
56:28​ Ako vyzerá slovenský trh? Koľko percent ľudí zvažuje trading?

Hosté: Radoslav Valko, Róbert Ďurec, Jakub Kraľovanský.
Webinář se realizoval v nekomerční FB skupině Fórum Zlatá minca (o finančných produktoch).

* Mimo Zuzany Plačkové publikovaly příběhy o social tradingu další dvě influencerky na Instagramu,"Lula" Gachulincová a Aless Capparelli.

Skryť Zatvoriť reklamu