Hoci neviem o žiadnej tabuli, ktorá by to na mieste pripomínala, bývalé Mierko nesie naozaj meno Michala Miloslava Hodžu. Podobne aj Štúrova ulica by mohla byť podľa Ľudovíta či Dionýza, Hurbanova podľa Jozefa Miloslava či Svetozára Vajanského, Kollárova dokonca podľa Jána, Adama, Jozefa či Martina.
Je jednoduché si otvoriť encyklopédiu a nájsť si nositeľa daného priezviska. Je však zaujímavejšie sa pri pohľade na tabuľku s názvom ulice dozvedieť niečo nové o mieste.
V juhovýchodnej časti Karlsruhe vzniklo koncom devätnásteho storočia na mieste bývalej Rüppurskej brány a na okraji židovského cintorína námestie, ktoré v roku 1897 bolo pomenované po filozofovi Moses Mendelssohn. V nacistickom období bolo premenované na námestie Rüppurskej brány, no v roku 1960 sa vrátilo k pôvodnému názvu. Medzitým zomrel právnik Albrecht Mendelssohn-Bartholdy a do tretice si radní spomenuli aj na skladateľa menom Felix Mendelssohn-Bartholdy.
Všetci traja teda boli poctení tým, že bola po nich pomenovaná jedna z najrušnejších križovatiek v meste, pričom jeho obyvatelia ju poznajú najmä vďaka veľkému nákupnému centru, ktoré sa pri nej nachádza.

Mendelssohn, podľa ktorého toto námestie ešte nie je pomenované, hláste sa u súdruha Žinčicu!