Podivné praktiky spoločnosti Westerfield

Predstavte si, že vám jedno popoludnie zavolá milá slečna a ponúkne vám - úplne zadarmo - skvelé žiletky pre vás a vašu manželku (ak ste muž) alebo pre vás a vášho manžela (ak ste žena). K ničomu sa, samozrejme, nezaväzujete a jediné, čo musíte, je zaplatiť za každý balíček poštovné a balné 4,95 €. Odolali by ste? Ja áno, ale koľkí nie?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (72)

A tak pár dní po telefonáte dostanete balíček. Alebo dva. Pri každom je priložená faktúra s poštovou poukážkou na 4,95 €. Z faktúry zistíte, že ste sa stali predplatiteľom ďalších žiletiek za úžasných 11,95 € a zároveň, že sa k ničomu ďalej nezaväzujete, ak do určeného dátumu zrušíte ďalšiu zásielku. Obe faktúry v lehote splatnosti s prehľadom zaplatíte cez internetové bankovníctvo (pochopiteľne, skontrolujete všetky údaje vrátane variabilného symbolu) a v určenej lehote sa telefonicky snažíte vypovedať ďalšie dodávanie tovaru. Niekoľko dní vám na čísle zákazníckeho servisu nedvíhajú telefón, tak sa mierne rozčúlite a zmluvu napokon vypoviete písomne. Doporučene. Tešíte sa, že máte žiletky (o ktorých po prvom použití zistíte, že jednorazovky za pár centov zo supermarketu sú porovnateľnej kvality) a najmä, že celú akciu môžete pustiť z hlavy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Alebo nie?

Prejdú tri mesiace, aj ste na nejakú žiletkovú akciu zabudli, keď vám - hneď dvojmo - príde upomienka o tom, že spoločnosť neobdržala vašu platbu za vami objednaný tovar. Spolu s upomienkou príde poštová poukážka - za každú zásielku je suma zvýšená o poplatok za omeškanie vo výške 5 eur. Spravodlivo sa rozčúlite a voláte na zákaznícky servis. Niekoľko márnych pokusov vás rozčúli, ale nevzdávate to. Konečne pracovníčka spoločnosti zdvihne, vy vysvetlíte, že zásielku ste riadne zaplatili, zrušili ďalšie zasielanie tovaru a milá pracovníčka vás upokojí, že je všetko v poriadku a že ona v systéme vidí, že máte všetko pekne uhradené. Ale viete, koľkí to nezplatili??? Vy sa síce upokojíte, ale dôrazne ešte raz požiadate o zrušenie akéhokoľvek dodávania tovaru. Pre istotu. A pre istotu ešte raz spoločnosti pošlete list, aby vaše údaje vymazali z evidencie. Opäť doporučene.

SkryťVypnúť reklamu

Teraz vás ale nenechajú spať na vavrínoch tri mesiace. Po necelých 30 dňoch dostanete obálku od neznámej spoločnosti, v ktorej vás čaká nemilé prekvapenie. Výzva na zaplatenie dlhu od inkasnej spoločnosti, ktorej bola postúpená pohľadávka spoločnosti, ktorá Vám úplne zadarmo niekedy pred pol rokom poslala skvelé holenie. Faktúra, vystavená na 22,12 € (istina + úroky + inkasné poplatky + poplatky "veriteľa"). Krát dva, lebo ste chceli žiletkami zadarmo urobiť radosť aj svojej polovičke. A k faktúre priložené tlačivo, ktorým uznávate svoj záväzok voči spoločnosti Westerfield AG so sídlom v Lausanne, lebo to je spoločnosť, ktorá bola taká zlatá, že vám úplne zadarmo poslala skvelé žiletky, ktoré ste síce formou poštovného a balného zaplatili, ale nejako v spoločnosti to nie a nie pochopiť. Ikstý telefonát na uvedené číslo je konečne úspešný, pani na druhom konci celkom otrlá a vôbec nie príjemná mierne zmení rétoriku, keď spomeniete, že máte podozrenie na podvod voči vašej osobe a že budete kontaktovať políciu. V momente je vraj vaša vec uzatvorená.

SkryťVypnúť reklamu

Tu zatiaľ žiletková story končí. Píšem zatiaľ, lebo to ste si mysleli už po zaplatení faktúry. Ale ktovie, čo si o mesiac nájdete v schránke.

Ako píšem v úvode, ja by som odolala, ale môj otec neodolal a tak mám informácie o praktikách spoločnosti Westerfield AG a jej žiletkách Goodshave z prvej ruky. Naštastie, otec je pedant a každý jeden papier z písomnej komunikácie so spoločnosťou má odložený. Ak máte podobnú skúsenosť, ozvite sa, nenechajte to tak, aby niekto, kto sa zľakne upomienky či výzvy na uhradenie vymysleného dlhu nespanikáril a firme s takýmito praktikami neplatil za niečo, čo pôvodne ani nechcel.

Andy Sekanová

Andy Sekanová

Bloger 
  • Počet článkov:  167
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Narodená v znamení Váh... Zoznam autorových rubrík:  Bratislava *moja láska*Túlavé *topánky*Cestujeme *kade-tade*Ako živá *voda*Poviedka *na nedeľu*Moje *lásky*Takí *sme*

Prémioví blogeri

Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

44 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu