Baby, nebláznite :) !

Som sa pristihla, že už som ako moja babka. Ona mi vždy hovorievala : „Svetlanko, obleč se pořádně, máš úplně holé záda, vždyť prochladneš. Zase jdeš ven jako maškara !"

Písmo: A- | A+
Diskusia  (70)
Obrázok blogu

 Ale jasné, aj ja som sa vždy snažila ísť s módou, a zrovna ten najreprezentatívnejší vek som prežila v 80. rokoch, z ktorých má dnes každý srandu. Či už sa to týka oblečenia (mrkvové nohavice, volánikové sukne, ostro neónové farby, vypchávky ako ragbyoví hráči, mašle vo vlasoch), bohate natrvalených účesov pre mužov aj ženy, alebo moderného tanca, tak podobného behu na lyžiach. Bolo to sice vyhodnotené ako najnevkusnejšie módne obdobie histórie, ale stále to malo akú-takú logiku. V zime sa chodilo v oblečení teplom (bombiše, CGčky, čižmy, teplé ponožky, vetrovka alebo kabát, čiapka, šál, rukavice) a v lete v oblečení úspornom. Tielka, minisuknička, šortky, šľapky. Výnimku môžeme udeliť len takým džínsam, ktoré sa nosia v lete v zime, tuční aj chudí.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 To, čo je vidieť na uliciach dnes, sa však vymyká všetkému rozumnému, čo človek kedy vymyslel. Práve som sa vrátila z krátkeho pobytu z Francúzska, kde tieto čudné módne trendy vidieť oveľa výraznejšie, ale je pravdou, že aj na Slovensku čím ďalej tým viacej môžeme také exempláre stretnúť.

 A teraz popis toho, o čo vlastne ide :

Slnečno, + 24 º C : zjavne veľmi teplé kožušinové čižmy pod kolená (aj Maroš K. ich nosí na kultúrne a spoločenské akcie), džínsy a tielko na ramienka. Niekedy doplnené vlneným pleteným šálom 4x obmotaným okolo krku. Moja laická otázka znie : Koľko ľudí je schopných byť v miestnosti, keď sa nedajbože vyzúvate ? Ako si liečite potničkové vyrážky na krku ? 

Skryť Vypnúť reklamu

Príklad 2 : počasie hocijaké : vysoké čižmy (koža alebo jej imitácia), džínsy, hore nič (alebo pravdepodobne iba podprsenka - tak do detailov som v svojom okukovaní radšej nešla) a na tom kratučká kožušinová vestička so srsťou von á la autom zrazena ondatra. Holé ruky, holé brucho. Moja otázka : Aké by muselo byť počasie, aby som sa v tomto modeli cítila dobre, nepotila sa a nemrzla zároveň ?

A posledný príklad : počasie hnusné : teplá vetrovka, vlnený šál, čiapka, džínsy a holé nohy v balerínkach, dokonca som videla aj vylepšenú verziu - šľapky. Je pravda, že posledný príklad je vidieť najmä v zahraničí. Francúzsko a Anglicko. Naše baby zatiaľ neobľubujú zmrznuté nohy, ale je to asi len otázka času. 

Skryť Vypnúť reklamu

Asi už fakt starnem. Idem pozrieť do skrine, či tam niečo neostalo z tých osemdesiatych... 

 :)

Svetlana Semančáková

Svetlana Semančáková

Bloger 
  • Počet článkov:  72
  •  | 
  • Páči sa:  0x

„Myslím, že Bůh při stvoření člověka poněkud přecenil své schopnosti.“ Oscar Wilde Zoznam autorových rubrík:  Niečo vo mneFotovýletySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu