Leto plné krásnych a nečakaných momentov

Písmo: A- | A+

Predstavte si, že sa vám podarilo letieť na dovolenku k moru, napríklad do Španielska na Malorku. Letenky sú cenovo dostupné, ubytovanie sa vám tiež podarilo objednať za výhodnú cenu...

... a dokonca ste sa stihli aj zaočkovať proti ochoreniu covid - 19.

Dovolenka pri mori a len tá možnosť dýchať prímorský vzduch, je snom mnohých z nás. Šum mora, všade počuť nemecky hovoriacich turistov, viete si to predstaviť?

My určite áno! Ako isto viete večer je v prímorských destinách väčšinou pripravený program a zábava pre turistov. Dočítala som sa o milom momente, kedy slovenskí turisti išli za hudbou a mysleli si, že sú za to opäť zodpovední nemeckí turisti. V tomto prípade však išlo o zábavu ktorá nebola určená ani pre nemeckých a ani pre slovenských turistov.

Nakoniec ale vysvitlo, že sa jedná pravdepodobne o španielských občanov - domácich, ktorí spolu tancovali na rôzne druhy hudby. Bolo to o to milšie, že veková kategória ľudí bola prevažne v seniorskom veku. Námestie obkolesili a nechávali sa unášať rytmami krásnych tónov hudby.

Slováci len potvrdili, že z týchto ľudí vyžarovala neuveriteľná energia a zostávalo im sa pousmiať a kochať sa touto atmosférou. Aby to nebolo málo, po každej skladbe zaznel potlesk.

Seniori ukázali, že sa tešia zo života a rýchle rytmi piesní im robia veľkú radosť. Neostáva už len ničx , ako zorganizovať podobnú akciu na Slovensku. Pridali by ste sa?

Občianske združenie Seniori v pohybe odporúča akcie v Bratislave na mesiac júl 2021

Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Skryť Zatvoriť reklamu