Pyšný Pipo (úryvok)

Pani Mária Andulková žila v susedstve manželov Korelovcov spolu so svojím synom Pipom Andulkom.Pipo Andulka bol malý a pyšný na svoju krásu. Celé hodiny dokázal stráviť pred zrkadlom. Rád obdivoval svoj vzhľad a upravoval si pierka.  Jeho matka len nad tým krútila hlavou. Nevedela si s ním rady.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Jedného dňa sa Pipo rozhodol, že si pôjde do sveta hľadať nevestu. "Pipo, synček, veď si ešte primladý na ženenie, " vzlykala matka. "Ale, mama," mávol Pipo krídlom, "nuž, čo nevidíš, aký som krásny?" Povedal pyšne Pipo a už sa opäť obzeral v zrkadle. "Veď nič nevieš. Len sa pozerať do zrkadla. Nato, aby si našiel nevestu, nestačí len krása," múdro radila Mária synovi. Ten ju však vôbec nepočúval. Balil si pár koláčikov na cestu.
Mária videla, že už ho nič nezastaví. Vyprevadila ho na cestu: "Dávaj si pozor a rýchlo sa vráť domov!" horekovala so slzami v očiach.

Ako tak Pipo letel svetom, prešlo málo času. Zletel na konár jedného stromu. Vtedy zobkal jeden z koláčikov, ktoré si vzal na cestu. Ako si tak napĺňal bruško, vtom zbadal takého veľkého červíka, akého jakživ nevidel. Zakusol sa doňho s chuťou, "Sssssssssss!!!" Zasyčal obrovský červík: "Kto sa opovážil ďobnúť ma do chvosta?" Pipovi Andulkovi padli na zem všetky koláčiky, tak sa zľakol. Ten veľký červík naňho opäť zasyčal, otvoril veľkú papuľu, z ktorej trčali jedovaté zuby a vyplazil dlhý jazyk. "Kto, kto....kto si?" opýtal sa vystrašene namyslený Pipo. "Som had Izidor a rád si pochutím na takom malom vtáčatku ako si ty! Sssssssssssssss..!" Zasyčal zlovestne. Pipo sa zľakol ešte viacej. "Nemyslíš, že by ma bola škoda? Veď som taký nádherný." Had Izidor sa škodoradostne zasmial: "Ha-ha-ha! Aký si pekný, tak si aj hlúpy." Izidor sa s celou silou vrhol na Pipa, ale ten stačil uletieť, čo mu len sily stačili. Zostalo po ňom len pár pierok a Izidor cvakol naprázdno.

Pipo rýchlo priletel na ďalší strom a dôkladne sa poobzeral, či mu nehrozí nejaké nebezpečenstvo. Vytiahol si zrkadielko a utieral si stekajúci pot. "Jaj, aký som len krásny. Už aby som si našiel nejakú nevestu." Schoval si zrkadielko a oproti sebe uvidel tú najkrajšiu krásavicu. Ihneď sa jej prihovoril: "Ahoj, krásavica. Volám sa Pipo a hľadám si nevestu." Tá na neho prekvapene pozrela: "Ešte si veľmi malý a hlúpy, Pipo," odvetila. "Ty poznáš moje meno?" začudoval sa Pipo. "Samozrejme. Široko-ďaleko sa rozliehajú klebety o neposlušnom a namyslenom Pipovi." Ten očervenel a nezmohol sa na slovo. "Choď domov a začni poslúchať svoju mamičku a hlavne sa nepozeraj toľko do zrkadla!" Vzápätí odletela preč. Pipo zostal sám a po týchto slovách sa rozhodol, že sa zmení.

Rýchlo priletel domov a sľuboval mamičke, že sa polepší. To aj splnil.

Petra Kity Siažiková

Petra Kity Siažiková

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

http://bandzone.cz/aprilweeps Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu