Sme spolu

"Ale u vás je to iné, vy ste spolu už jedenásť rokov a ste manželia." Bežná argumentácia mojich dlhodobých priateliek, sužovaných a sužujúcich sa v krátkodobých vzťahoch. Nemá zmysel vysvetľovať, že svojho manžela milujem rovnako ako prvé mesiace nášho vzájomného spoznávania sa. Že som sa naučila žiť s jeho chybami rovnako, ako sa on naučil žiť s mojimi. Že je to ešte stále to, čo sa skloňuje na každom kroku. Že je to láska. Nič nie je iné.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (16)

Milujeme sa a nenávidíme, niekedy plačeme a inokedy sa smejeme ako dvaja blázni veciam, ktorým rozumieme len my dvaja. Rozchádzame sa a znovu k sebe hľadáme cestu, skáčeme si do reči a potom vychutnávame krásne ticho. Nahlas vyslovíme rovnakú myšlienku a tešíme sa z telepatie dvoch duší. Sme rozdielni a predsa úplne rovnakí.Nevadí mi, že mu začínajú rednúť vlasy a rásť brucho. Je to stále ten istý muž, s ktorým som sa rozhodla zostarnúť a zomrieť. Nevadí mu, že mám prvé šediny a na čele vrásky (vraví, že z toho, ako sa všetkému stále čudujem). Som tá istá žena, ktorú si zobral.(Dnes mi zakvitol prvý krókus. Ten žltý fliačik uprosted šedivého sveta mi po dlhej dobe zablikal ako maják. Námorník sa vracia domov. Keď som odchádzala z môjho rodného domu, tvrdila som, že hlinu nechcem ani v kvetináči. Teraz jej mám plnú záhradu a neviem o ničom krajšom, ako keď sa v nej na jar začne prebúdzať život.)V niektorých veciach sa neoplatí hľadať zmysel, ani pointu a ani účel. Jednoducho prichádzajú a odchádzajú. Človek sa mení, formuje, niekedy podľa okolností, inokedy na základe skúseností.Staviame si hrad už jedenásť rokov. Má pevné základy vybudované zo vzájomnej dôvery, pochopenia a citu.Mám sa rada. Aj keď niekedy so svojim konaním nesúhlasím, kompliment mi padne najlepšie, ak si ho dám sama. Veď kto druhý ma môže lepšie poznať a mať radšej? Iba ak moja láska... ...(Prečítal si si tieto výlevy a dal si mi pusu. Čo viac môžem chcieť?)

Silvia Sabová

Silvia Sabová

Bloger 
  • Počet článkov:  126
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Strapatá matka kričiaca z pivnice... Zoznam autorových rubrík:  Poviedky - bez cukruPoviedky - trochu cukruPoéziaAko si tu žijemeZo spomienokJobSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu