Obec Červený Kameň sa rozprestiera v údolí Továrskeho potoka, v severnej časti Bielych Karpát. Dominantou obce je kostol Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Hneď pri kostole je vybudovaný parčík s jednotlivými zastaveniami ruženca.





Vápencový monolit, Červenokamenské bradlo, sa vypína tesne nad obcou Červený Kameň, nie je ho možné prehliadnuť. Na tomto mieste som bola v čase, keď sa tento náučný chodník otváral, je tomu už štyri roky a ako keby to bolo vlani. Aj keď sa vraciam na rovnaké miesta, vždy je to iné, bolo tomu tak aj teraz.
https://blog.sme.sk/simunekova/cestovanie/naucny-chodnik-cervenokamenske-bralo-tip-na-vylet

Poučená z minula, som vstúpila na náučný chodník správnou stranou, tu pribudla cestou ku kaplnke krížová cesta.





Na pamiatku 1500-tého výročia konania mariánskeho cirkevného snemu v Efeze, bola v roku 1931 do vápencového monolitu vystrieľaná jaskyňa , v ktorej je osadená socha Panny Márie.


Výhľady od kaplnky.


Prírodná rezervácia Červenokamenské bradlo je na rozlohe 47,52 ha, vyhlásená bola v roku 1986. Tvoria ju skalné hradby pripomínajúce Čínsky múr, skalné ihly a rôzne iné skalné útvary. Už storočie sa stavia na vrchole 45 metrov vysokého monolitu máj, ale teraz je ešte naň zavčasu, pred štyrmi rokmi som ho tam ešte videla.







Celý okruh náučného chodníka má cca 1,5 km, je nenáročný, avšak treba si dávať pozor na možnosť šmyku na sutinách.