Názov Omšenská ešte chápem ako vznikol, podľa dedinou nad ktorou sa týči ale baba, to naozaj netuším. Nie je tam žiadna podoba.
Na vrchol sa dostaneme z Trenčianskych Teplíc červeným turistickým značením a ďalej žltým miestnym značením a na vrchol neoznačeným chodníkom.
Najkratšia, žlto označená trasa vedie z obce Omšenie, od kaplnky pri hlavnej ceste a touto sme išli aj my.
Uličkou obce sa dostávame na lúky nad obcou. Už z týchto lúk sú pekné výhľady.



Po chvíli sa dostávame do lesa. Lesnou cestou kedysi stekala voda, miestami zanechala hlbokú stopu. Teraz však navôkol je sucho a miesto prekračovania stekajúcej vody vírime prach.

Po krátkom úseku sa k nášmu žlto označenému chodníku pripája červeno označený turistický chodník, ktorý však pokračuje ďalej až do Hornej Poruby, žlto označený však sa stáča smerom hore na Omšenskú babu. Žlto označený chodník tiež však nevedie úplne na vrchol, pokračuje k jaskyni Bartošovica.Až neoznačený chodník nás však dovedie k cieľu a tým je výhľadový vrchol.
Celý vrchol spadá do Štátnej prírodnej rezervácie o výmere 36,12 ha. Výhľadový vrchol je v nadmorskej výške 668 metrov. Je tu umiestnený dvojkríž, ktorý je venovaný vzniku samostatného Slovenska v roku 1993.





Z vrcholu je polkruhový výhľad do Teplickej doliny.




Sľúbila som aj selfie takže svoje sľuby plním.

Na vrchole sme však neboli len my, ale aj neposedný vidlochvost.

Cestou do Trenčianskych Teplíc sa zastavujeme aj pri vodnej nádrži Baračka.


Rybárovi sa nedarilo, ale ja som chytila pekný úlovok pri nádrži. Prekvapenie bolo obojstranné.

Môžeme sa ísť poprechádzať aj v kúpeľnom parku v Trenčianskych Tepliciach, posedieť si v chládku stromov na lavičke, alebo si dať na pešej zóne zmrzlinu.





Aj v parku som mala vydarený lov na vážku, aspoň na chvíľu si sadla.

Pešia zóna.



Rýchlo skončil ďalší príjemný deň s množstvom zážitkov.