Moja odmena

Celý deň, teda skôr  do poobedia som dobiehala zameškanú prácu. Motivovalo ma aj to, že som si sama pre seba sľúbila, že keď ju dokončím, vyberiem sa aspoň na dve hodinky do hory. Občas si dávam také malé odmeny, hlavne keď sa mi do niečoho nechce a najradšej by som to odložila na potom.  To potom sa tu okolo mňa kopilo celý týždeň, tak bol aj najvyšší čas sa do toho pustiť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Dnes síce ráno bolo slnečno a pekne, ale okolo obeda sa trocha zatiahlo, tak som občas pozrela cez okno, dúfajúc, že moju malú odmenu nepokazí počasie.

Vyšlo to, aj keď nebolo ideálne, ale čas na prechádzku ako stvorený. Vybrala som sa na mne známe miesto, nie je to ďaleko, a lesom vedie cesta, čo je v prípade keď je mokro ideálne. Toto moje miestečko sa zrejme zapáčilo už nielen mne, na parkovisku na kraji lesa boli ďalšie autá. Ale nikoho som nestretla, z cestičky som odbočila a prechádzala som lesom. Muchotrávky ktoré v tejto časti rástli už tam neboli, bol hrubší koberec lístia, ktoré šuchotalo pod mojimi nohami. Ešte stále však na stromoch niečo málo zostalo, keď zafúkal vietor, tak padali ďalšie.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Už to dlho nepotrvá, tie farby sa zmenia na jednoliatu hrdzavú, vietor poodfukuje aj tie najstatočnejšie. Je neskorá jeseň, už môžeme očakávať len mrazy a sneh. Na tieto miesta chodím pravidelne na Nový rok. Vtedy som tu väčšinou sama, ľudia dospávajú Silvestra, keď je všetko navôkol pokryté snehovou perinou, robím prvé stopy na cestičke.

Odfotila som pár posledných hríbikov, farebné lístie, stromy navôkol, odtiaľto nie sú žiadne výhľady do okolia, ale vraciam sa na tieto miesta rada. Je tu taký pokoj a pohoda, nikam sa neponáhľam, jedine čím som limitovaná je západ slnka.

Keď som už mierila späť na cestičku, tak na počudovanie som začala nachádzať suchohríby, krásne zdravé. Zrejme sa tá hora chcela so mnou rozlúčiť a potešiť. Už slnko presvitalo medzi stromami na červeno, neklamný znak, že zapadalo. Ešte pár fotiek na rozlúčku a odchádzam domov, odnášam si z toho lesa so sebou ten pokoj a pohodu ktorá tu vládne a zrejme aj posledné hríby v tomto roku.

Skryť Vypnúť reklamu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu

Môj dnešný úlovok.

Obrázok blogu
Irena Šimuneková

Irena Šimuneková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  762
  •  | 
  • Páči sa:  533x

Žijem, teda som a som na tomto svete rada. Mojim mottom sú nasledovné citáty:Aj keby som vedel, že zajtra celý svet zanikne, dnes by som ešte zasadil moju jabloň. — Martin Luther KingJediné bohatstvo, ktoré uznávam, je bohatstvo ducha a dobrota srdca. — Ludwig Van BeethovenŽivot človeka má zmysel, ak po ňom zostane vo svete o trochu viac lásky a dobra. — Alfred Delp Zoznam autorových rubrík:  len takSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu