Nalaďme si mozgovú stanicu Slovensko

Niekedy je situácia taká absurdná, že vám neostáva nič iné ako prepnúť sa do dobrodružného režimu v ktorom absurdita je vnímaná ako dobrodružstvo. A v našich končinách príležitosť sa naskytne hneď ako vykročíte z domu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)
Obrázok blogu

Do práce sa veziem s MHD na železničnú stanicu Nové mesto a potom pokračujem s vlakom. MHD- číslo 50, ktorá jazdí zo zastávky Aupark- Polus je vždy plná, okrem - po 22:00 hodine. Veľa ľudí cestuje do ružinovskej nemocnice, tucet ide na žel.stanicu.
A tak dopravný podnik dostal nápad ako pripraviť malé dobrodružstvo pre cestujúcich. Veľké autobusy, ktoré jazdili na tejto linke, zamenil za malé.
Takže namiesto desiatich minút zo zastávky Slovanet na žel.stanicu, to dnes ráno trvalo 20 minút.
Na každej zastávke muselo neplánovane 30 ľudí vystúpiť a opäť nastúpiť, aby sa cestujúci, ktorí mali v pláne na danej zastávke skutočne vystúpiť mohli dostať k dverám a vystúpiť.
Tieto mikrobusy už jazdia druhý deň a videla som ich aj na iných linkách. Márne by sme však hľadali logiku v tom, že prečo spoj, ktorý je vyťažený a ide na železničnú stanicu, kde štvrťhodinové meškanie už nie je zanedbateľné sa zrazu zmenil na mikrobus. Logika a zdravý rozum absentuje v takýchto rozhodnutiach.
A tak skúsený občan v záujme svojho duševného zrdravia si ráno umyje zuby, obleče sa do práce, zamkne dvere svojho bytu a preladí svoj mozog. Prelaďuje sa to rovnako ako tie rádia zo 70 rokov. Máte veľký gombík a krútite ho kým neprestane šum. Chce to len prax, potom to už ide, zamknete dvere, vložíte kľúče do vrecka či kabelky a naladíte si stanicu Slovensko, kde každá absurdita je len hra a dobrodružstvo. Len nezabudnite pri odomykaní bytu večer opäť preladiť.

Nora-Soul Slížová

Nora-Soul Slížová

Bloger 
  • Počet článkov:  415
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Človek, ktorý si chce nájsť čas pre uvedomenie si vlastných myšlienok, postojov, názorov. Pochopiť určitú vec, teóriu, či událosť, mi prináša osobný rast a vytúžený pocit štastia. Zoznam autorových rubrík:  Moja RodinaDining GuidePrúd myšlienokTo čo ma potešiloTo čo ma zarmútiloVedeli ste, že...?o životez vlakuZvieraciereaders diarySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu