Čo ju tak nútia do toho manželstva? Veď sú zasnúbení, dali si slovo, čo sa majú ponáhľať. Na druhej strane, ten vzťah už pokročil tak ďaleko a vlastne nevesta je aj tak v tom.
Vraj je to pre ňu česť, dostane sa do dobrej eurorodiny. Dobre si bude žiť. Áno? Kto to hovorí? Mne sa veľmi nezdá, že urobí veľké terno. A vôbec, nie je na manželstvo zrelá. Nie je to rovnovážny vzťah. Len aby sa necítila nakoniec podvedená a chudobná.
Keby bolo na mne, tak sa nevydávam. Zatiaľ. Mám novú elegantnú peňaženku. Ak si Koruna naozaj zmení meno na Euromeno, bude mi peňaženka nanič. Tých pár mincí, by sa mi tam stratili a nový mešec sa mi nechce kupovať. Mohla by som si tie mince zauzliť do vreckovky. Dobre by sa mi preratávali, pekne by štrngali, ligotali sa ako mačacie zlato, keby som ich vysypala.
Nikto z príbuzných Koruny nič nehovorí, sú ticho. Najmä tí, ktorých finančná hotovosť je približne rovnaká, ako finančná gramotnosť. Ale je pravda, že nikto sa nás ani nič nepýta. Neviem presne ako to bolo na zásnubách, čo všetko sme v návale radosti, že sme v európskej rodine posľubovali.
Nemôžem všetko vedieť. Na koho správne rozhodnutie sa mám spoliehať? Čo majú viac peňazí a vedomostí? Čo bude lepšie pre mňa, to ma zaujíma. Lebo som zodpovedná sama za seba, nie za vývozcov a ani za štát. Veď štát aj tak stále pripomína občanom osobnú zodpovednosť za vlastný blahobyt.
Cveng Koruny je dobrý, ligot Eura zaujímavý. No tak naozaj neviem, čo z toho sobáša bude. Či si Euro bude vážiť Korunu, jej prínos do manželstva. Lebo sľuby sa sľubujú. Dobrá predmanželská zmluva by sa zišla, aby aspoň ich potomkovia si boli celkom rovní. Zaujímavé, že anglická aristokratka Libra neprejavila žiaden záujem o Euro, nie je jej dosť dobrý. Aj ešte ktorási dobre situovaná nevesta mu dala kopačky. Ktovie prečo.