Mama 2 x 2

Byť mamou je úžasný pocit. Sama mám doma už dve ratolesti v krásnom pubertálnom veku. Aby som toho nemala málo, ešte mi k nim pribudli ďalšie dve detičky. Moja deväťročná neter Simonka a desaťročný synovec Norko. Keďže moja sestrička je pracovne veľmi vyťažená a pracuje aj v noci, tak cez víkend a skoro každé voľno, aké je aj dnes – štátny sviatok, deti trávia u nás. A tak, som sa ani neviem ako, zrazu stala štvornásobnou mamkou. Aké to je?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Je to jednoducho super. Deti sú skutočne Božím darom. Ich bezhraničná bezprostrednosť, nežná hravosť a nezištná láska nemajú konca. Mne ako človeku práve toto veľmi chýbalo. Nežné detské rúčky, ktoré Vás len tak obíjmu a sladké pery od môjho čučoriedkového koláča, vtlačia na Vaše líce božtek a vyslovia tie dve najsladšie slovíčka „Ľubkam ťa“ a dodajú tak prirodzene „si ako naša mamka“. Pritom sa obaja na mňa zavesia ako také malé opičky v cirkuse a stískajú a túlia sa ku mne ako drobné kuriatka. Šťastím sa skoro rozložím na molekuly, alebo sa rozplyniem v opojnom stave bytia.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Milovať a byť milovaný, je skutočný dar. Zvlášť od detí. Tie vždy vycítia úprimnosť a rozoznajú falošnosť. Pred nimi sa nikdy na nič nehrajte!!! Ich očká Vám ďakujú za všetko, za každý okamih Vašej lásky, nehy, pozornosti.

Večer s nimi zaspávam v obývačke. Manžel je chápavý a vie, že oni moju lásku teraz potrebujú oveľa viac. Celú noc ich prikrývam a pozorujem ako jemne dýchajú. Oni hľadajú v tme moju ruku, a keď ju objavia nežne ju uchopia a spokojne spinkajú.

Cez deň sa vyberieme do prírody. Tú milujem hneď po deťoch a je v mojom srdiečku na druhom mieste. Bohužiaľ Simonka a Norko veľmi tento úžasný zdroj energie nepoznajú. Tak sa snažím doháňať ich poznanie v krásach kvetín, stromov, chrobáčikov .... V našom okolí je krás neúrekom. Vybrali sme sa do chránenej oblasti k jazierkam, pretože je tam hotový raj a balzam na dušu. Našli sme úžasné ihrisko s kolotočom, hojdačkami aj ohniskom na opekanie. Ten pokoj a kľud, ktorý dotvárala tečúca voda bystrín, vtekajúca do jazierka, bola úchvatná. Kolotoč bol plne obsadený, presne pre nich štyroch, a keď už od toho krútenia sa im hlávky začali motať, povedali dosť. Detský smiech je prekrásny zvuk. Ešte bolo treba vyskúšať drevené hojdačky, pri ktorých sa odrážate od zeme nohami. Pridala som sa aj ja s manželom. Bolo nás spolu šesť detí v rôznom veku. Ten pocit slobody a šťastia Vám prajem prežiť naplno. Fotky, ktoré mám v počítači z tohto fascinujúceho výletu sú dôkazom, že to nebol iba sen. Byť mamkou štyrom deťom je obdivuhodné. Prečo? Ste predsa štvornásobne milovaná :).

Iveta Špaková

Iveta Špaková

Bloger 
  • Počet článkov:  108
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Je obyčajná,mladá žena,ktorá sa presťahovala z rušného mesta na pokojný vidiek.Miluje prírodu a ticho jej pomáha pri tvorbe vlastných príbehov,ktoré však ležia v jej zásuvke a rada by to zmenila.Podarilo sa jej však aspoň to,že dva jej články boli uverejnené v oblastných novinách,čo ju inšpirovalo k ďalšiemu písaniu.Už učiteľka na základnej škole tvrdila,že jej slohy sú najlepšie a bola by z nej dobrá spisovateľka.Ktovie, možno sa jej to raz podarí... Zoznam autorových rubrík:  ÚvahaVlastné zážitkyPostrehyCestovaniePotulky prírodouV živote sa stávaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

8 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu