Žeby konečne tá správna šanca?

Zvonil telefón.....volala akási mladá žena z agentúry, sprostredkujúcej prácu v zahraničí. Oznámila  inej cudzej žene, čakajúcej  na druhej strane úžasnú novinu. Ponúkla jej prácu do Talianska  priamo k moru do letoviska pri mestečku Rimini. Opýtala sa jej, či ešte má záujem o prácu, lebo žiadosť si predsa len dávala minulého roku začiatkom leta.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Áno. Samozrejme. Div od radosti nevykríkla. Na túto chvíľu čakala predsa toľko mesiacov. –Viete, čo? Ak chcete vedieť niečo bližšie príďte zajtra k nám do agentúry a doneste prosím so sebou životopis napísaný v taliančine a svoju aktuálnu fotku. – O ktorej mám prísť? –Tak na tú ôsmu, môžete dôjsť. Dopočutia.   Akonáhle položila telefón na stôl začala skákať a tancovať od radosti.........Bola doma keď si vypočula túto novinu...mohla si to teda kľudne dovoliť. Nik ju neobviní z bláznovstva. Okamžite a s veľkou chuťou sa pustila do písania Curriculum vitae a ešte v taliančine. Okolo seba mala všetky slovníky a talianske učebnice kde si overovala správnosť všetkého čo prekladala. Po niekoľko hodinovom úsilí to pekne prepísala do počítača a vytlačila dielo hodné uznania. Ešte sa prehrabala v albumoch kde sa snažila vybrať ten najkrajší exemplár svojej podoby, tak očarujúci aby zapôsobil aj na talianske srdiečko. Takto pripravená šla 1.3. do agentúry na dohovorenú schôdzku. Mladá vysoká blondínka v okuliaroch ju pekne privítala a požiadala o dodanie potrebných dokumentov. Keďže bola veľmi zvedavá všetko sa pekne povypytovala a príjemná blonďavá dievčina jej vytlačila ponuku z počítača, pretože tá ponuka bola až z Bratislavy a oni len spolupracujú s nimi. Dotyčný majiteľ reštaurácie kde by mala údajne pracovať ako čašníčka, príde v polovičke marca do Bratislavy a stretnú sa osobne. Ak sa dohodnú a vyberie si práve ju, podpíšu zmluvu, pričom agentúra dostane 8.000,- SK a viac už platiť nemusí. Ubytovanie a stravu bude mať hradené zamestnávateľom. Cestu si hradí sama a bude sa musieť pripoistiť. Bohužiaľ ale zistili že uchádzačka   presahuje   požadovanú vekovú hranicu. Napriek tomu ale za pokus to stojí a blondínka ju presvedčí, že ak sa neprihlási veľa žien má reálnu šancu vzhľadom na skúsenosti a prax zvíťaziť. Rozlúčia sa s tým, že dostane vedieť presný termín príchodu talianskeho il Padrone do hlavného mesta nášho štátu aj všetky potrebné informácie. S pocitom uskutočniteľných nádejí sa už teší na nasledujúce stretnutie a novú iskru a šancu začať nový, krajší a hlavne vzrušujúcejší život v cudzine.  

Iveta Špaková

Iveta Špaková

Bloger 
  • Počet článkov:  108
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Je obyčajná,mladá žena,ktorá sa presťahovala z rušného mesta na pokojný vidiek.Miluje prírodu a ticho jej pomáha pri tvorbe vlastných príbehov,ktoré však ležia v jej zásuvke a rada by to zmenila.Podarilo sa jej však aspoň to,že dva jej články boli uverejnené v oblastných novinách,čo ju inšpirovalo k ďalšiemu písaniu.Už učiteľka na základnej škole tvrdila,že jej slohy sú najlepšie a bola by z nej dobrá spisovateľka.Ktovie, možno sa jej to raz podarí... Zoznam autorových rubrík:  ÚvahaVlastné zážitkyPostrehyCestovaniePotulky prírodouV živote sa stávaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu