Slovensko je republikou alebo protektorátom?

De jure Slovensko je republikou, pretože je zvrchovaným demokratickým a právnym štátom, v ktorom štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

Protektorát je autonómny štátny útvar, ktorý nie je pod ochranou alebo priamou správou občanov, ale je pod správou tých, ktorý majú moc nad štátom. Protektoráty bývajú zriadené buď na základe medzinárodnej zmluvy alebo iba tak, že doterajší suverénny štát strpí toto postavenie. Ide o medzistupeň medzi kolóniou a plne suverénnym štátom, pretože je súčasťou medzinárodného práva. V protektorátoch síce existuje autonómna štátna správa, ta je však podriadená protektorovi či nejakému inému administrátorovi, ktorého dosadzujú tí čo majú moc nad štátom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Účelom štátu je sebazáchova občanov. Organizovane, všeobecnou vôľou občanov sa chráni holý život a majetok osôb, ktorým sa život osôb zabezpečuje.

Vnútroštátnym dôvodom zániku Slovenskej republiky je zmena zákonodárnej moci. Demokratický štát totiž neexistuje kvôli zákonom, ale kvôli zákonodarnej moci občanov.

O jeho zániku svedčia nasledovné skutočností:

1. Zvolení zástupcovia presadil vlastnú ľubovôľu pri novelizácií zákonov, keď znefunkčnili náš právny systém. Prijali novely zákonov, ktoré nie sú v súlade s vôľou občanovi. Podrobnosti:

http://stefanstefanides.blog.sme.sk/c/346695/Korupcia-a-pravo.html

SkryťVypnúť reklamu

2. Zvolení zástupcovia zmenili princípy volebného práva legislatívy bez súhlasu občanov, keď neumožnili všetkým občanom, aby mohli byť volení ako zástupcovia do Národnej rady SR. Podrobnosti:

http://blog.sme.sk/blog/19766/336487/peticianrpous.pdf

3. V prípade kauzy Gorila ústavní činitelia znemožňujú zhromaždenie legislatívy.

4. Po vstupe do Európskej únie bola vydaná ustanovená legislatíva občanov do područia cudzej moci. Podrobnosti:

http://stefanstefanides.blog.sme.sk/c/321617/Obnova-republiky-po-druhej-fasistickej-okupacii.html

Druhým vnútroštátnym dôvodom zániku Slovenskej republiky je svojvoľné konanie justície, keď spolu s bohatými zlodjmi získala vlastníctvo občanov, a tým získala aj neoprávnené postavenie pána rozhodujúceho bez legitimity. Pôvodná legislatíva sa ocitá s občanmi svojim konaním vo vojnovom stave. Podrobnosti:

SkryťVypnúť reklamu

http://stefanstefanides.blog.sme.sk/c/288424/Kto-je-Gorila.html

O tom, že nie sme demokraciou, ale diktatúrou svedčia dôkazy v tomto článku

http://stefanstefanides.blog.sme.sk/c/349185/Diktatori-Slovenska.html

Z uvedeného možno konštatovať, že Slovensko je de facto protektorátom, ktorý cez Európsku komisiu ovládajú majitelia nadnárodných bánk, korporácií, médií a politických strán.

Štefan Štefanides

Štefan Štefanides

Bloger 
  • Počet článkov:  73
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Prepáčte, že píšem blogy. Stranícky štát ma k tomu donútil. Zoznam autorových rubrík:  17.november 2012Právny štátZlodej s kufríkomZáchrana SlovenskaPetícieBanánová republikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu