Je čierna mačka prechádzajúca cez cestu zlým znamením?

Iste sa s tým stretol každý. Okrem rôznych kominárskych praktík je to aj hrôza z kročenia na čiary, hranaté objekty (napr. taký kanál je na to ako stvorený), z vrátenia sa do bytu, keď sme už z neho odišli a rôzne iné povery. Veselé poskakovanie milej krásnej čiernej mačičky cez, ktorej dráha sa križovala s tou mojou ma však prinútila k opätovnému zamysleniu sa nad tým, či čierna mačka, ktorá nám prejde cez cestu, nosí smolu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Ono je to totiž tak trochu divné. Buďto máme totiž desnú a neustálu smolu (čo však môže byť, včera vlak zas meškal hodinu), alebo vôbec žiadnu a môžeme si križovať dráhy s čiernymi mačkami koľko chceme.

Nie je totiž dané, v akej vzdialenosti a kedy ak prejde, tak to prináša tú smolu. Zoberme si najprv to „kedy". Čiernych mačiek až do dnešných čias žil poriadny počet, ktorý si síce netrúfnem odhadnúť, ale naplnilo by sa nimi pár olympijských štadiónov. Teda okrem tých budúcich čínskych, ktoré budú dúfam tiež bojkotovať. No a teda aký je vzťah medzi časom a počtom mačiek? Čiernych? No vzhľadom na to, že taká mačka žije aj celkom dlho a počas svojho celkom dlhého života prekoná celkom dlhé vzdialenosti a pochodí šíry svet, tak nie je možné vylúčiť, že cez každú našu cestu už nejaká tá čierna mačka niekedy v minulosti (a to aj blízkej) prešla.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

No možno je to aj tak, že ju musíme vidieť prechádzať. To by to už trošku riešilo.

Lenže čo s tou vzdialenosťou? Ak chcem prejsť trasu od dverí môjho bytu do obchodu a späť, budem mať nešťastie ak ňou niekedy prešla/prechádza (a vidím ju) čierna mačka kdekoľvek? Alebo je to do vzdialenosti 5 metrov? 10? Koľko? A to ešte nie je všetko! Čo smer (pozor, nie SMER, ten nikdy)? Platí to skutočne iba o mojej trase, alebo tá čierna mačka prinesie smolu aj keď pred sto rokmi prešla niekde skrz priamku, na ktorej leží moja trasa?

Každopádne je to vážny problém, že sa toto presne nevie. Bolo by preto vhodné, aby nejaký Ústav porekadiel a povier SAV alebo Ústav pamäti babičiek vydal doplnky a výklady porekadiel, predovšetkým však tohto konkrétneho. Je potrebné vedieť, kedy sa tej smoly treba báť. A vlastne aj ako dlho - veď to je ešte ďalší problém!!!!

Ján Štěrba

Ján Štěrba

Bloger 
  • Počet článkov:  65
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Vedec, dúfajme aspoň trochu dobrý, učiteľ, ktorý aspoň niečo naučí, ktorý premýšľa o primnohých veciach ...http://mojaprezidentka.sk/ Zoznam autorových rubrík:  blábolyKeňadastalo sa mi ...trošku vedeckejšieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Anna Brawne

Anna Brawne

104 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

91 článkov
Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu