Ak by si mali za vládny špeciál zaplatiť, v Tunisku by si máčali nohy doteraz

To že premiér Fico chce z každej politicky zaujímavej situácie vyťažiť politické body, nech to daňového poplatníka stojí čo to stojí, je známe. Ale  že opäť raz opatrne mlčí opozícia, keď treba poukázať na zvrátenosť,

Písmo: A- | A+
Diskusia  (56)

ktorá sa mnohým voličom ako zvrátenosť javiť nemusí, aj keď ňou je, to neveští nič dobré. Veští to zbabelosť a alibizmus pri možnom budúcom rozhodovaní sa, či prijímať, alebo neprijímať nepopulárne, ale už roky prepotrebné opatrenia, ako napríklad odpolitizovanie polície, postihovanie ignorovania nutnosti plánovaného rodičovstva atď. atď. 

Opozícia musí vedieť, že v Tunisku nevypukla ani vojna, nestala sa tam ani prírodná katastrofa, ani nič podobné pred čím by bolo nutné okamžite sťahovať späť poškodených alebo ohrozených slovenských občanov. Riziko teroristického útoku v Tunisku nie je dnes omnoho väčšie ako bolo pred týždňom, alebo po marcovom teroristickom útoku v múzeu Bardo v tamojšej metropole. Napriek tomu tam tí turisti na dovolenku šli. Jednoducho si zrátali alebo povedali, že za tak nízku cenu za prímorskú exotickú dovolenku sa oplatí podstúpiť to minimálne riziko, že by sa teoreticky mohli stať obeťou teroristického útoku. To riziko nebolo oveľa vyššie ako to, že cestou na dovolenku alebo z nej zažijú leteckú nehodu. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pokiaľ viem, žiadna európska krajina, okrem Slovenska, do Tuniska svoje vládne špeciály po teroristickom útoku neposlala. A keby sa tam ešte nejaký ten vytlkač politického kapitálu kalibru nášho premiéra aj našiel, nič to na veci nemení: pravdepodobnosť, že po minulo týždňovom masakre na pláži pri meste Soussse sa v Tunisku v najbližšej dobe zopakuje ďalší teroristický útok, zvlášť za prísnejších bezpečnostných opatrení, ktoré tam teraz nevyhnutne nastali, nie je oveľa vyššia ako tá, že sa u nás opäť zrúti nejaký nový diaľničný most. Dnes je dokonca kvôli spomínaným opatreniam táto pravdepodobnosť zrejme ešte menšia ako pravdepodobnosť teroristických útokov napr. v susednom Maroku, či v Egypte. Prečo teda Fico neposiela vládne špeciály aj tam?  

SkryťVypnúť reklamu

Horšie je však mlčanie našej opozície. Možno sa mýlim, ale doteraz som si nevšimol žeby túto propagačnú a viac menej nezmyselnú „záchranársku akciu“, za peniaze daňových poplatníkov, nejako zvlášť kritizovala. Svedčí to o tom, že kalkuluje podobne ako Fico. Zatiaľ čo on chce na veci získať ona nechce stratiť neuváženou kritikou. Zvlášť ak to nemá prerátané, či sa táto politicky oplatí. A možno si niektorí jej členovia pritom aj hovoria, že veď daňových poplatníkov vládne špeciály do Afriky či Ázie nestoja až tak veľa ako napr. obrovské daňové úniky trestne nedotknuteľných veľrýb (doposiaľ chránených priamo alebo nepriamo každým doterajším vládnym zoskupením). Tak načo sa zapodievať takýmito „maličkosťami“?... 

SkryťVypnúť reklamu

Ak by naším turistom po teroristickom útoku v Tunisku bolo povedané, že buď počkajú na svoj let, alebo, ak sa naozaj cítia ohrození, môžu využiť vládny špeciál, ale s tým, že budú čiastočne znášať prepravné náklady, dajme tomu 200 eur na hlavu (čo nie je ani polovina ceny zájazdu), nepochybujem o tom, že drvivá väčšina z tých čo priletela domov vládnym špeciálom by v Tunisku bola dodnes a poniektorí by si tam možno aj pokojne máčali nohy v bazénoch či v osviežujúcom mori naďalej. 

To akože keby sa nedajbože niečo podobné stalo napr. v Anglicku tak Fico by poslal vládny špeciál pre všetkých tam pracujúcich Slovákov??? Nehovoriac o tom, že ak by dnes bolo ohrozenie turistov v Tunisku naozaj o dosť vyššie ako napr. v Egypte, Maroku, Turecku a pod., cestovné kancelárie by tam po marcových útokoch v tuniskej metropole žiadne zájazdy nerobili, resp. ľudia by o ne nemali záujem. A ak už, tak v prvom rade sa mali o mimoriadne lety späť starať dané cestovné kancelárie a nie sám iniciatívne a bez požiadania náš premiér „záchranca“, „veľkoryso“, za peniaze daňových poplatníkov, z ktorých mnohí nemajú ani len na riadny dovolenkový pobyt v turistických strediskách Slovenska. 

SkryťVypnúť reklamu

Doplnené o 14:56 hod. dňa 30.6.2015: Ak vládny špeciál má problém nalietať potrebné letecké hodiny, to len jasne nasvedčuje tomu, že je pre tak malý, pomerne chudobný a zadlžený štát akým je SR, luxusom. Nech ho potom štát používa na charterové lety, alebo ho rovno predá. O nič mimoriadne tým Slovensko nepríde. Tie peniaze sa potom môžu použiť na X užitočnejších vecí ako je vládny špeciál. 

Marcel Burkert

Stop alibizmu

Stop alibizmu

Bloger 
  • Počet článkov:  125
  •  | 
  • Páči sa:  357x

- "Stop alibizmu - Has, aj čo ťa nepáli", je občianske združenie, ktoré chce v 1. rade nabádať k spoluzodpovednosti za pomery v spoločnosti. - Blog Stop alibizmu do roku 2015, teda ešte pred tým, než sa na ňom začala kritizovať politika otvorených dverí a totalitná ideológia: islam, maskujúca sa za náboženstvo, mal postavenie VIP. - Po článku "Prezidentka Čaputová sníma svoju peknú masku, popiera svoje slová, a nielen to", zo dňa 11.2.2022, ktorý v ničom kódex neporušil, sa blog Stop alibizmu ocitol v kategórii nechcených, filtrovaných, už sa na titulke blogu nezobrazuje, aby jeho nepohodlné, alebo pre spoločnosť "nebezpečné" postrehy mohlo čítať čo najmenej ľudí. Považujeme to za sofistifikovanejšiu cenzúru Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená10 ciest z bludného kruhuPolícia s.r.o.Spravodlivosť a právo s.r.o.Bankroty, úpadková kriminalitaOsobnosti alibizmuNevoličom alibistomSpoločnosťRómska otázkaIslamPlaty učiteľov a policajtovŠkolstvoZdravotníctvoŽivotné prostredieEnvironmentálna kriminalitaŠtátna ochrana pytliakovEkonomikaDôchodcomOstatná štátna správaBratislavskoKlamanie na piveOchrana spotrebiteľaO združeníRusofilom

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

277 článkov
SkryťZatvoriť reklamu