Dve Ústavy SR a dvaja ministri vnútra v jednej osobe

Žijeme v dvoch štátoch, aj keď máme jedno občianstvo. Žijeme v dvoch svetoch bez toho, aby bola reč o záhrobí. Žijeme v krajine, ktorá má dve Ústavy: písanú a nepísanú. Máme dve štátne polície fungujúce na protikladných zákonoch, no a samozrejme aj dvoch ministrov vnútra súčasne:

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Ten prvý chráni, alebo necháva chrániť trestno-právnu nedotknuteľnosť vyvolených. Ale aby sme mu nekrivdili, že sa stará len o to jedno, zrejme by neváhal chrániť aj menšie záujmy: a špeciálne ak by sa jednalo o ochranu napr. vinice jeho kamaráta - pána premiéra, ak by si na nej niekto nebodaj dovolil postaviť nie že chatrč s kadibudkou, ale čo i len stan, a čo i len na jednu noc, aby takto ušetril za nocľah v Bratislave, ak by sem prišiel na výlet napr. z Krásnohorského Podhradi.

Prv než by takýto dobrodruh stihol pozatĺkať kolíky do zeme, s veľkou pravdepodobnosťou by k nemu dorazilo po uši ozbrojené policajné komando na minimálne piatich policajných autách s nápismi „Pomáhať a chrániť". A skôr než by sa chlapík stihol spamätať a policajtov opýtať: Do šľaka, čo také som spravil?! Tu platia nebodaj iné zákony ako u nás v Krásnohorskom....?! zrazu by ležal bruchom k zemi s nasadenými putami ako drogový díler.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ten druhý minister vnútra je úplny iný typ. Aj keď na pohľad vyzerá ako dvojča toho prvého. Keď ich ale bližšie oboch skúmate, ich príbeh Vám pripomína príbeh R. L. Stevensona: Dr. Jekyll and Mr. Hyde, aj keď neviete, čo konkrétne u ministra spôsobuje danú premenu, či lieky, ako to bolo u Dr. Jekylla, alebo niečo iné. Na rozdiel od svojho prvého „ja", je absolútne pasívny voči tým, ktorí ignorujú vlastnícke práva druhých; aj keď ochranu vlastníckeho práva zaručuje všetkým rovnako Ústava SR. Práve naopak! tento minister chráni samotných narušiteľov, aby im nebola ani len náhodou narušená domová sloboda tými, ktorým dané pozemky patria.

SkryťVypnúť reklamu

Aj keď vyštudoval "právo", tak základný zákon SR - Ústava, je pre neho zdá sa šuvix. A aby sa nepovedalo, tento minister je schopný takýchto neohľaduplných majiteľov pozemkov nechať bez všetkého trestne stíhať aj za samotnú prípravu na údajné poškodzovanie cudzej veci, resp. vecí, ktoré boli nelegálne postavené na ich vlastných pozemkoch; aj keď s najväčšou pravdepodobnosťou z ich strany išlo len o silácke reči, že osadu na svojich pozemkoch zbúrajú, resp. išlo o reči zo zúfalstva nad nevymožiteľnosťou svojho základného, zákonného a nespochybniteľného práva a nad ignoranciou štátnych orgánov, ktoré tento stav dopustili, im toto právo aspoň nejako kompenzovať.

SkryťVypnúť reklamu

To že niekto roky výkalmi poškodzuje pôdu na cudzích pozemkoch, okrem toho že ich okupuje, je pre toho druhého ministra, resp. pre druhé "ja" ministra, nepodstatné. Veď napokon majiteľom týchto pozemkov nikto nikdy nebránil postaviť na nich kanalizáciu pre tých, čo sa unúvali vybudovať si tu svojvoľne osadu. Alebo nebodaj áno?!

Ale vo svojej podstate je ten druhý minister vnútra vo svojom vnútri pohoďák. Akoby mu vôbec neprekážalo, že po Slovensku chodí hromada potenciálnych Harmanov, a že od tragédie z Devínskej Novej Vsi, (ktorej prvotnou príčinou, pokiaľ je známe, bolo dlhodobé neriešenie opakujúcich sa priestupkov proti občianskemu spolunažívaniu), sa v tomto smere na Slovensku nič zásadné nezmenilo. A prečo by aj malo, že?...

SkryťVypnúť reklamu

P.S.: Sú to v prvom rade nami volení politici, ktorí svojim alibizmom, ľahostajnosťou, neschopnosťou, alebo falošnou sociálnou politikou, bez vyžadavania akejkoľvek protihodnoty, a tiež nepochoopiteľnou podporou ignorovania nutnosti plánovaného rodičovstva u tej vrstvy spoločnosti, ktorá je z 99% odkázaná na sociálne dávky, doviedli veci do takého štádia, kde sa rúcajú aj tie najzákladnejšie právne istoty a kde z Ústavy SR sa stáva, ak ešte sa medzi tým nestal, zdrap papiera použiteľný maximálne ako negustiózny náhradný toaletný papier.

Za OZ Marcel Burkert

Stop alibizmu

Stop alibizmu

Bloger 
  • Počet článkov:  126
  •  | 
  • Páči sa:  365x

- "Stop alibizmu - Has, aj čo ťa nepáli", je občianske združenie, ktoré chce v 1. rade nabádať k spoluzodpovednosti za pomery v spoločnosti. - Blog Stop alibizmu do roku 2015, teda ešte pred tým, než sa na ňom začala kritizovať politika otvorených dverí a totalitná ideológia: islam, maskujúca sa za náboženstvo, mal postavenie VIP. - Po článku "Prezidentka Čaputová sníma svoju peknú masku, popiera svoje slová, a nielen to", zo dňa 11.2.2022, ktorý v ničom kódex neporušil, sa blog Stop alibizmu ocitol v kategórii nechcených, filtrovaných, už sa na titulke blogu nezobrazuje, aby jeho nepohodlné, alebo pre spoločnosť "nebezpečné" postrehy mohlo čítať čo najmenej ľudí. Považujeme to za sofistifikovanejšiu cenzúru Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená10 ciest z bludného kruhuPolícia s.r.o.Spravodlivosť a právo s.r.o.Bankroty, úpadková kriminalitaOsobnosti alibizmuNevoličom alibistomSpoločnosťRómska otázkaIslamPlaty učiteľov a policajtovŠkolstvoZdravotníctvoŽivotné prostredieEnvironmentálna kriminalitaŠtátna ochrana pytliakovEkonomikaDôchodcomOstatná štátna správaBratislavskoKlamanie na piveOchrana spotrebiteľaO združeníRusofilom

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu