Páni poslanci, na "zlatých padákoch" máte svoj podiel viny

Keď niečo zanedbá vodič autobusu a spôsobí pri tom vážnu dopravnú nehodu je braný na zodpovednosť. Ak lekár, napr. chirurg niečo pri operácii zanedbá, na niečo podstatné zabudne, alebo to jednoducho nevezme do úvahy, následkom čoho môže byť aj smrť pacienta, je tiež bez pardonu braný na zodpovednosť. Ak správca skladu sa o tento riadne nestará a kontrola zistí, že dotyčný v ňom „vyrobil" nie malé manko tak tento nie len že prichádza o zamestnanie, ale musí aj vyrovnať škodu, ktorú svojim „zodpovedným" prístupom spôsobil, je proti nemu vedené exekučné a neraz aj trestné konanie. A takto by sme mohli pokračovať. Ale:

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

Ak niečo vážne zanedbajú ministri, alebo poslanci, napr. tým, že svojim nezáujmom prijímať také právne normy a opatrenia, ktoré by neumožnili vyvoleným nabaľovať sa, nepriamo umožnia vyplácanie nehoráznych odmien, odstupných (tzv. zlatých padákov štátnym manažérom), alebo získanie sociálnych bytov vyvoleným kádrom, nestane sa im, ako je známe, nič. Iba ak nejaká spŕška kritiky a tým je to vybavené. Navyše, najčastejšie si naďalej sedia na svojich poslaneckých miestach, vrátane tých lokálnych, kde sa rozhoduje napr. aj o „sociálnych" bytoch pre vyvolených. Preto Jakubiskove:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Sedím na konári a je mi dobre" by pri tomto bolo vhodné pozmeniť na: Posedím si občas s priateľmi v parlamentnom bufete, prípadne si zdriemnem priamo v parlamente, a je mi najlepšie. 

Len „vyrobenie" jedného z mnohých takýchto padákov pre vyvolených verejných chrapúňov stálo (myslí sa najnovšia verzia zlatého "padáka") minimálne 20 rokov tvrdej práce takého daňového poplatníka, ktorého čistý príjem je 500 Eur. A 100 rokov práce by takýto padák stál ak by si tento občan nemohol dovoliť celých 500 Eur darovať štátu ale potreboval by aj z niečoho žiť a teda dovolil by si štyri pätiny z nich nechať pre seba. A tu ešte nezarátavame dane, ktoré takýto občan štátu mesačne platí. Tých 500 Eur čo dostáva na ruku je len cca polovina z čiastky, ktorú skutočne vyprodukuje. Druhú polovinu dáva štátu, či už cez daň z príjmu, DPH ktorú platí pri každom nákupe (nezmyselná to daň), atď. atď.

SkryťVypnúť reklamu

Pohoršujeme sa nad bývalým ministrom dopravy, pôšt a zlatých padákov SR Jánom FigeľomLenže tú zodpovednosť nemal len on, ale nepriamo aj všetci tí, čo doteraz mali tú vymoženosť zastupovať nás v parlamente a preto mali nie len možnosť, ale aj povinnosť predkladať a schvaľovať také právne normy a opatrenia, ktoré by takéto sofistikované vykrádanie štátneho rozpočtu neumožnili. A v konečnom dôsledku je to zodpovednosť nás všetkých, čo máme k veciam verejným taký prístup aký máme: "Treba len voliť tú správnu stranu, ktorá bude kradnúť najmenej". A tu zhruba naša občianska aktivita končí.

Páni poslanci, aj bývalí, čo ste v minulosti urobili preto, aby ste zlatým padákom zamedzili? Alebo vám to bolo jedno? Hlavne, že tí, ktorí raz tie zlaté padáky za vás splatia, vás vo vašich ctených poslaneckých funkciách tak štedro platili. 

SkryťVypnúť reklamu

Tento salám banán pánov poslancov, alibizmus a nezáujem o veci verejné je príčinou, zlaté padáky len jedným z mnohých dôsledkov. 

Za OZ Marcel Burkert 

Stop alibizmu

Stop alibizmu

Bloger 
  • Počet článkov:  126
  •  | 
  • Páči sa:  365x

- "Stop alibizmu - Has, aj čo ťa nepáli", je občianske združenie, ktoré chce v 1. rade nabádať k spoluzodpovednosti za pomery v spoločnosti. - Blog Stop alibizmu do roku 2015, teda ešte pred tým, než sa na ňom začala kritizovať politika otvorených dverí a totalitná ideológia: islam, maskujúca sa za náboženstvo, mal postavenie VIP. - Po článku "Prezidentka Čaputová sníma svoju peknú masku, popiera svoje slová, a nielen to", zo dňa 11.2.2022, ktorý v ničom kódex neporušil, sa blog Stop alibizmu ocitol v kategórii nechcených, filtrovaných, už sa na titulke blogu nezobrazuje, aby jeho nepohodlné, alebo pre spoločnosť "nebezpečné" postrehy mohlo čítať čo najmenej ľudí. Považujeme to za sofistifikovanejšiu cenzúru Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená10 ciest z bludného kruhuPolícia s.r.o.Spravodlivosť a právo s.r.o.Bankroty, úpadková kriminalitaOsobnosti alibizmuNevoličom alibistomSpoločnosťRómska otázkaIslamPlaty učiteľov a policajtovŠkolstvoZdravotníctvoŽivotné prostredieEnvironmentálna kriminalitaŠtátna ochrana pytliakovEkonomikaDôchodcomOstatná štátna správaBratislavskoKlamanie na piveOchrana spotrebiteľaO združeníRusofilom

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu