Po koľkých dňoch krviprelievania naši akože nerusofili odsúdia ruskú agresiu voči Ukrajine?

Pár vysvetliviek na úvod: Pod pojmom „akože nerusofili“ sa myslia hlavne maskovaní rusofili,

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

ktorí sa snažia vystupovať ako nestranní, ale veľmi sa im to nedarí. Nájdeme ich hlavne v členských základniach našich tzv. národných strán (je ich viac) a v tábore ich stúpencov. Medzi nimi je aj mnoho takých, ktorí sa láskou k vodcovi z Kremľa vôbec netaja.

Ďalej pod  pojmom „akože nerusofili“ mám na mysli mnohé osobnosti nášho spoločenského a kultúrneho života, ktoré to, čo sa deje na Ukrajine, vnímajú ako konflikt medzi Ruskom a USA. Pardón, opravujem túto hrubú chybu – správne to znie: konflikt medzi USA a Ruskom.             

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale nielen vyššie uvedené skupiny, ale aj značná časť obyčajných ľudí, resp. spoločnosti je vo veci ruskej agresie voči Ukrajine infikovaná mimoriadne silným a mimoriadne odolným druhom vírusu alibizmu. Jeho príznaky sa prejavujú vo viacerých podobách, ale toto je jeho hádam naj reprezentatívnejšia podoba:

„Marcel ,

Vojnu treba odsúdiť

(vojnu áno, ale zjavne nie páchateľa, aj keď v našom prípade je tento dobre známy; poznámka autora článku).

– Teraz je vojna na Ukrajine.

(ani zmienka o tom, kto koho napadol, akoby sa Ukrajina napadla sama; poznámka autora článku).

Aj armáda USA má na svedomí mnoho utrpenia.  

SkryťVypnúť reklamu

(to sa spomína pre prípad, ak by niekto poukázal na to, že Ukrajinu napadli Rusi a nedalo by sa to nijako spochybniť; poznámka autora článku!

Ja nikomu a ničomu nenadŕžam a túžim po zložení zbraní. Ale odmietam, že všetko je len čierno-biele.

– Nevidím do toho. A tobôž, čo si mám myslieť o správach, ktoré nám podsúvajú mienkotvorci.

(No iste netreba veriť záberom z bombardovania Ukrajiny, lebo je to určite jeden veľký hoax, keďže ich šíri mainstream…; v skutočnosti pochádzajú z 2.svetovej vojny keď ZSSR napadlo Nemecko a to, že na tých záberoch sú aj paneláky a moderné autá, to si jednoducho nevšímaj; poznámka autora článku)

SkryťVypnúť reklamu

To sú tí istí, čo nás informovali o covide.

Tak a teraz ,,babo raď“, aké stanovisko k tomu celému zaujať, keď nepoznáš ,,čistú pravdu“, jak na jednej, tak na druhej strane.“  

 

Znenie tohto e-mailu som dostal ako reakciu na môj článok: Aj Sovietsky zväz nás oslobodil bez zbraní! Nech Rusko oslobodí Ukrajinu tiež bez zbraní!

v ktorom som vyvracal demagógiu tohto znenia: „Každý, kto dodáva zbrane do vojnového konfliktu, je odporný vrah!“

a to z dňa 4.3.2022; teda po 8 dňoch od kedy začala Ruská agresia proti Ukrajine.

 

Stanovil som diagnózu… a pacientovi... som proti tejto nákaze „predpísal“ tento „liek“…:

SkryťVypnúť reklamu

 

Ak niekto zapáli o 14:00 obytný dom, v ktorom máš byt a bývaš v ňom so svojou rodinou a ty akurát prichádzaš domov z práce, hodinky ukazujú 15:00 a zrazu vidíš že na vašom dome horí strecha a k domu utekajú hasiči.

Ak sa naozaj chceš principiálne držať tejto “logiky“, ktorá síce nie je Tvoja, ale ktorú prezentuješ, tak v danej situácii by si sa mala zachovať takto:

1.

Zastavíš bežiacich hasičov, ktorí by mohli dom zachrániť; aj keď niektoré škody sú už neodvratné.

2.

Vyzveš hasičov, aby požiar nehasili, lebo akurát Ti zavolal niekto z nejakého neznáme čísla a povedal Ti, že dom bol podpaľačom, istým Vladimírom P., podpálený preto, lebo tento mal od svojich informátorov informácie, že v pivnici obytného domu sa zdržiavajú ukrajinskí náckovia a dokonca medzi nimi je vraj nejaký terorista (údajne Žid…).

3.

Budeš žiadať hasičov, aby požiar nehasili až do doby kým pravdivosť alebo nepravdivosť informácie nepotvrdia policajné orgány.

Začína horieť prvé poschodie pod strechou 8 poschodového domu.

4.

Ak sa potvrdí, že náckovia a terorista sa naozaj v dome zdržiavali (či tam ale momentálne sú, nikto potvrdiť nevie a rovnako sa nevie potvrdiť či v dome sa nezdržiavali záškodníci zo susedného domu známeho pod menom Ruskoland,

budeš žiadať hasičov, aby požiar nehasili až kým sa nenájdu náckovia, a ak sa náhodou nájdu, bude treba počkať ešte na to, kým sa nevyšetrí kto im pomáhal a kým sa nenájde aj nový domovník, lebo ten doterajší je Žid a nie nácek, ako sa predpokladalo.

Medzi tým sa požiar rozšíril na ďalšie poschodia.

5.

Polícia našla nejakých náckov a obvinila ich.

Medzi tým požiar zachvacuje ďalšie podlažia a požiaru podlieha a začína sa rúcať celá východná polovica obytného domu.

Údajní náckovia sa dostávajú pred súd a ten ich uznáva vinnými. Odsúdení sa však odvolávajú a proces pokračuje.

Medzi tým sa rúca aj južná časť obytného domu a s ňou, podobne ako vo východnej časti.  hynú aj ľudia, ktorí z domu nestihli ujsť.

 

Ale nie je to všetko až tak márne, lebo po nejakom čase, keď sutiny domu sú už dávno vyvezené a práchnivejú na skládke odpadov, a na mieste, kde stál dom sú už niekoľkoročné brezy, médiá prinášajú šokujúcu správu, že v danom dome zhorel aj človek, ktorý podporoval bombardovanie v Iraku a dokonca aj v bývalej Juhoslávii.

Celej verejnosti, a obyvateľoch daného domu ani nehovoriac, po rokoch konečne odľahlo.

 

A podpaľač? Toho nikto nikdy neriešil, lebo všetci riešili náckov zo zrúteného domu a ich údajných pomocníkov zo západnej štvrte, ktorí ich údajne podporovali,

a tak mohol podpaľač z východnej štvrte pokojne podpaľovať ďalej ďalšie domy v tej štvrti, kde podpálil už vyššie spomínaný dom.

"Argument“

že tí dvaja rozhádaní… (Rusko a Ukrajina) nech si to medzi sebou vysvetlia…, nech sa dohodnú…, je hlúpy. Lebo predpokladá, že jeden suverénny štát bude skákať tak ako ten druhý píska. A tiež predpokladá to, že ak suverénny štát takto skákať odmietne, na čo má výsostné právo, tak ten druhý má právo ho za to napadnúť a bombardovať dovtedy, kým ten slabší neustúpi a dobrovoľne nasilu sa s okupantom dohodne. To nie je dohadovanie sa, to je vydieranie a ak ten slabší nepristúpi na požiadavky silnejšieho, tak agresia bude pokračovať dovtedy až kým si to slabší nerozmyslí, resp. až kým sa zlomí.

 

Hádam, že je to aspoň trochu jasné, čo som chcel tým chcel povedať vo vzťahu k ruskej agresii na Ukrajine – Najprv musíme odvrátiť bezprostredne hroziace nebezpečenstvo až potom riešiť to ostatné.

Najprv si treba zamknúť domy a byty, čo v súčasnej situácii v preklade znamená, že najprv musíme zastaviť agresora Putina, aby skončilo kriviprelievanie, a ak už nepomáhajú sankcie, voči agresorovi, tak aj posielaním zbraní Ukrajine, aby sa proti agresorovi mohla brániť a vyhnala ho zo svojej krajiny.

Najprv musíme teda hasiť požiar, zastaviť agresora, a potom môže prísť na radu to ostatné – robiť všetko pre to, aby k takýmto a podobným konfliktom v budúcnosti nedochádzalo. Vrátane rozoberania príčin Rusko – Ukrajinského konfliktu, s vyvodením zodpovednosti voči tým, ktorí tieto príčiny vytvorili, živili ich, podporovali a pod.

Pochopiť to však žiaľ nechce, resp. nemôže nemalý počet ľudí nakazených vírusom kremeľskej propagandy. Ale pre tých, čo tomuto vírusu ešte úplne nepodľahli, je tu jeden vynikajúci liek – kniha: „Mýty o Rusku“ – vyšla v roku 2020. Žiaľ v miniatúrnom náklade.

Pokiaľ viete o nejakom vydavateľovi, ktorý by chcel urobiť dotlač, ozvite sa – vďaka!

https://www.martinus.sk/?uItem=836199

Ak by tej nákazy nebolo, nemuselo by dôjsť ani k napadnutiu Ukrajiny Putinovou „družinou spásy“, známejšou pod menom  „mierotvorná Putinová armáda“. Táto má aj na Slovensku množstvo fanúšikov, resp. užitočných idiotov.

Mám pre nich len jeden odkaz: Po koľkých dňoch krviprelievania na Ukrajine vám konečne v hlave zabliká a začnete vyzývať vášho idola na ukončenie agresie proti jeho mladšej setre?

Za OZ Stop alibizmu

Marcel Burkert

Stop alibizmu

Stop alibizmu

Bloger 
  • Počet článkov:  122
  •  | 
  • Páči sa:  318x

- "Stop alibizmu - Has, aj čo ťa nepáli", je občianske združenie, ktoré chce v 1. rade nabádať k spoluzodpovednosti za pomery v spoločnosti. - Blog Stop alibizmu do roku 2015, teda ešte pred tým, než sa na ňom začala kritizovať politika otvorených dverí a totalitná ideológia: islam, maskujúca sa za náboženstvo, mal postavenie VIP. - Po článku "Prezidentka Čaputová sníma svoju peknú masku, popiera svoje slová, a nielen to", zo dňa 11.2.2022, ktorý v ničom kódex neporušil, sa blog Stop alibizmu ocitol v kategórii nechcených, filtrovaných, už sa na titulke blogu nezobrazuje, aby jeho nepohodlné, alebo pre spoločnosť "nebezpečné" postrehy mohlo čítať čo najmenej ľudí. Považujeme to za sofistifikovanejšiu cenzúru Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená10 ciest z bludného kruhuPolícia s.r.o.Spravodlivosť a právo s.r.o.Bankroty, úpadková kriminalitaOsobnosti alibizmuNevoličom alibistomSpoločnosťRómska otázkaIslamPlaty učiteľov a policajtovŠkolstvoZdravotníctvoŽivotné prostredieEnvironmentálna kriminalitaŠtátna ochrana pytliakovEkonomikaDôchodcomOstatná štátna správaBratislavskoKlamanie na piveOchrana spotrebiteľaO združeníRusofilom

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu