Prezidentka Čaputová sníma svoju peknú masku, popiera svoje slová, a nielen to.

Prezidentka Zuzana Čaputová na svojom FB profile pred 5 dňami vyhlásila:

Písmo: A- | A+
Diskusia  (25)

„Ľuboš Blaha zverejnil video, v ktorom vystrihol časť mojej odpovede z predvolebnej diskusie, ktorá sa týkala už vtedy diskutovanej obrannej dohody.

Z celej mojej odpovede, ktorá má takmer minútu, účelovo vystrihol päť sekúnd. Cieľom bolo vytvoriť obraz, že v tom čase som sa stavala proti tejto dohode. Je to hrubé klamstvo, stačí si pozrieť celú odpoveď.  

Tvrdila som a aj tvrdím, že by som nikdy nepodpísala zmluvu, ktorá by ohrozila suverenitu Slovenska, zakladala pobyt cudzích vojsk a budovanie základní bez súhlasu parlamentu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Text tejto zmluvy však obavy zo straty našej suverenity vylučuje, pretože zmluva nijako nemení súčasný právny stav o týchto otázkach. V tomto duchu som sa vyjadrila v odpovedi v tejto predvolebnej diskusii a to isté tvrdím aj dnes.

Ide o reprezentatívny príklad politickej práce poslanca Blahu, ale aj toho, ako ľahko sa šíria podobné lživé videá na sociálnych sieťach.

Môžeme mať rôzne politické názory na obrannú dohodu, ale nemali by sme si pri tom pomáhať s jednoduchými a detinskými klamstvami.“

A teraz si to porovnajme

so znením jej predvolebných slov v danej veci, zaznamenaných na videu, ktoré na svojom FB sama označila ako nezostrihané:

SkryťVypnúť reklamu

 

Otázka, resp. otázky, ktoré dostala od moderátorov v jednom „súbore“:

„SNS pohrozila predčasnými voľbami, ak prijmeme 105 miliónov od USA na obnovu našich letísk. SNS tvrdí, že ide o stratu suverenity, o budovanie muničných skladov a o pobyt cudzích vojsk na území SR. Aký máte k tomu postoj? Podpísali by ste ako hlava štátu a hlavná veliteľka ozbrojených síl takúto zmluvu, alebo zdieľate obavu SNS, že ide o možný zásah do našej suverenity?“   

 

Odpoveď pani prezidentky

(najprv poznámka: to, čo je v odpovedi vyznačené hrubým písmom je znenie zverejnené Ľubošom Blahom, ktoré pani prezidentkou označené ako účelovo zostrihané):

SkryťVypnúť reklamu

„V každom prípade, nikto z nás tú zmluvu a vyjednávanie neabsolvoval. Z tých dvoch strán, ktoré sa toho vyjednávania, alebo ustanovení tej zmluvy dotýkali, bola SNS a Ministerstvo obrany a Ministerstvo zahraničných vecí. Podľa toho čo vyplýva z tvrdení Ministerstva zahraničných vecí nejde o ohrozenie suverenity. Takisto si myslím, že za týchto podmienok v žiadnom prípade by som takúto zmluvu nepodpísala, to znamená:

– ohrozenie suverenity,

– umiestnenie cudzích vojsk, alebo (umiestnenie) základní na našom území.

Naopak, zdá sa že Maďarsko tú zmluvu podpísalo a prijalo túto finančnú pomoc, že ide skôr o politickú hru, malo ísť podľa deklarovaných informácií…“

SkryťVypnúť reklamu

 

Komentár:

Z vyššie uvedeného je zjavné, že poslanec Blaha z daného videa nič podstatné nevystrihol. Pani prezidentka vypustila bublinku o nejakých piatich závažných sekúndách z videa, ktoré mal poslanec Blaha vystrihnúť, ale o ktoré by malo ísť zrejme nevie ani ona sama. Že poslanec Blaha z videa odstránil iba omáčku, si môžete overiť priamo na FB pani prezidentky, kde pred piatimi dňami sama zverejnila dané video v autentickej verzii.

Takže pani prezidentka v tejto veci k predvolebnému klamstvu, keďže obrannú zmluvu o spolupráci s USA tento týždeň podpísala, pridala ešte aj krivé obvinenie voči poslancovi Blahovi. Kto ale chce, môže tento počin prezidentky maskovať odvádzaním pozornosti na počiny Ľuboša Blahu.

Navyše pani prezidentka na svojom FB sama seba necituje presne. K svojim slovám z r. 2019 teraz pridáva slová: „bez súhlasu parlamentu“..., teda, že takú zmluvu by bez súhlasu parlamentu nepodpísala. O súhlase / nesúhlase parlamentu však v predmetnej predvolebnej otázke nebolo ani slovo. Teraz sa za parlament chce schovávať. Nehovoriac o tom, že vyhovárať sa na parlament by bolo smiešne aj v prípade, keby prezidentka pred voľbami podmienila svoj podpis danej zmluvy súhlasom parlamentu. Veď vrchným veliteľom ozbrojených síl nie je parlament, ale prezident. Prezident v tomto nie je viazaný rozhodnutím parlamentu.

Rovnako sa pani prezidentka vo svojom FB statuse vyhovára na suverenitu a opomína umiestnenie cudzích vojsk, základní na našom území. Pred voľbami ale nepovedala, že dohodu o umiestnení cudzích vojsk, či základní na našom území, by nemala problém podpísať akonáhle nadobudne dojem, že takáto dohoda neohrozí suverenitu SR. Z jej slov jasne vyplýva, že stačilo naplnenie jednej z dvoch podmienok: ohrozenie suverenity, alebo pobyt cudzích vojsk, či budovanie základní, aby dohodu nepodpísala. Prečítajte si to ešte raz:

…“Podľa toho čo vyplýva z tvrdení Ministerstva zahraničných vecí nejde o ohrozenie suverenity. Takisto si myslím, že za týchto podmienok v žiadnom prípade by som takúto zmluvu nepodpísala, to znamená:

– ohrozenie suverenity,

– umiestnenie cudzích vojsk, alebo základní na našom území.“

Podčiarknuté: Za takých podmienok v žiadnom prípade. 

Túto dohodu však napriek tomu tento týždeň podpísala. A to bez toho aby ju aspoň dala na posúdenie ústavnému súdu, pričom odignorovala, nijako nevyvrátila zásadné výhrady k danej zmluve zo strany generálneho prokurátora. A málo ich nebolo. (Kto ale chce, môže tento počin pani prezidentky maskovať odvádzaním pozornosti na údajne nedôveryhodného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ktorý sa však do funkcie dostal hlavne vďaka súčasnej „dôveryhodnej“ vládnej koalícii).

Pani prezidentka k svojmu predvolebnému klamstvu zúfalo vyrobila alibi postavené na vode namiesto toho, aby úprimne priznala, že v danej veci konala v rozpore so svojimi predvolebnými slovami. Ale to spraviť nemôže; resp. nechce. Stratila by tvár u mnohých z tých, čo jej veria. A to nechce. Radšej zaprie sama seba.

Otázka, či svojim odobrením danej zmluvy spravila dobre, alebo zle, je iná otázka. Tento článok sa zaoberal len rozporom v jej slovách pred voľbami a skutkom po voľbách.

Ale nenechajte sa týmto článkom nikto vyrušiť, naďalej bráňte prezidentkinu čestnosť… a to aj tam, kde jej čestnosť zjavne chýba.

Marcel Burkert

Stop alibizmu

Stop alibizmu

Bloger 
  • Počet článkov:  122
  •  | 
  • Páči sa:  318x

- "Stop alibizmu - Has, aj čo ťa nepáli", je občianske združenie, ktoré chce v 1. rade nabádať k spoluzodpovednosti za pomery v spoločnosti. - Blog Stop alibizmu do roku 2015, teda ešte pred tým, než sa na ňom začala kritizovať politika otvorených dverí a totalitná ideológia: islam, maskujúca sa za náboženstvo, mal postavenie VIP. - Po článku "Prezidentka Čaputová sníma svoju peknú masku, popiera svoje slová, a nielen to", zo dňa 11.2.2022, ktorý v ničom kódex neporušil, sa blog Stop alibizmu ocitol v kategórii nechcených, filtrovaných, už sa na titulke blogu nezobrazuje, aby jeho nepohodlné, alebo pre spoločnosť "nebezpečné" postrehy mohlo čítať čo najmenej ľudí. Považujeme to za sofistifikovanejšiu cenzúru Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená10 ciest z bludného kruhuPolícia s.r.o.Spravodlivosť a právo s.r.o.Bankroty, úpadková kriminalitaOsobnosti alibizmuNevoličom alibistomSpoločnosťRómska otázkaIslamPlaty učiteľov a policajtovŠkolstvoZdravotníctvoŽivotné prostredieEnvironmentálna kriminalitaŠtátna ochrana pytliakovEkonomikaDôchodcomOstatná štátna správaBratislavskoKlamanie na piveOchrana spotrebiteľaO združeníRusofilom

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu