Slovensko hľadá Roba-imitátora & hlas podobný expremiérovi

Pán expremiér, a budúci premiér Fico asi najlepšie vie, že vždy keď sa dostanú k moci pravicové hyeny, nerúcajú sa len svetlé zajtrajšky, ktoré sa tu roky budovali, ale zabrať dostáva aj právo a spravodlivosť. Samozrejme aj nás gniavi častá impotencia kompetentných orgánov, vrátane tých, čo majú byť činní v trestnom konaní; nevynímajúc prípad audiozáznamu poukazujúceho na nekalé financovanie strany Smer-SD.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (43)

Hlas na nahrávke možno Fica pripravil o rozhodujúce hlasy vo voľbách 2010. A môže mu ešte skomplikovať jeho politickú kariéru, ak raz možno bude kandidovať za prezidenta, čo mu väčšina, okrem jeho sponzorov, iste dopraje. Uvedomujeme si ale, že všetko to môže pokaziť nejaký krikľún s ostrejším hlasom ako má Fico, na ktorý bude počuť dostatočná časť voličov. Aby nám tú radosť z kariérneho postupu pána Fica pokazil môže stačiť to, ak na tento hlas podobný Ficovmu v pravej chvíli nekorektne opäť poukáže; a najmä s tým, že ak by tu bol právny štát (ktorý tu mimochodom bol iba za vlády Fica, Pz. autora článku) tak orgány činné by nemohli len tak opomenúť toto

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Špecialista na zvuk Jaroslav Stráňavský, ktorý bol v roku 2001 nominovaný na americkú Grammy, verejne tvrdil, že farba aj tempo reči na danej nahrávke sa podľa neho zhodujú s hlasom p. Fica. Citácia:

Niekto povie, že kým nie je súd, platí prezumpcia neviny. Ale keď vidím niekoho, ako vraždí, ja osobne môžem povedať, že som videl vraha, aj keď ho súd neodsúdil. Takže ja stopercentne môžem povedať, že na nahrávke je premiér". ... „Dával som si špeciálne pozor na to, či nebolo niekde strihané. Dokonca som si nevšimol ani skrátené pauzy. Ak si niekto niečo nahrá, nejakú reportáž, skracuje si pauzy, ale tu ani to nebolo robené. Ak by prišlo k súdnemu procesu, určite by sa dokázalo, že je to pravé. Záznamové médium, na ktoré to bolo nahrávané, veľa skresľuje, ale všetko nie. Odborník pozná, či tam bol strihový zásah. Poznať to aj na tempe reči. Toto je sto percent originál."...Či je to falzifikát alebo nie, sa dá identifikovať spektrálnym analyzérom, Porovnáva sa tiež zvuková stopa. Je tam viacero prvkov, ktoré o tom rozhodujú. Okrem technických, je to aj spôsob vyjadrovania, reči a podobne. Aj pri dokazovaní súdom sa takto postupuje. Je nespochybniteľné, že ide o premiérov hlas." (http://www.sme.sk/c/5416936/zvukar-na-nahravke-je-fico-nepochybne.html).  

SkryťVypnúť reklamu

Napriek vyššie uvedenému nálezu znalca

podstatná časť voličov nedôveruje znalcovi na hlasy, a nedôverovalo by ani stovkám iných znalcom, ktorí by ten nález prípadne potvrdili. Verí na bezúhonnosť strany Smer-SD a jej predsedu možno viac ako veriaci v spravodlivosť Božiu. A my im rozumieme: Lebo za peniaze sa dá v našom štáte kúpiť všetko, alebo takmer všetko a nie je teda vylúčené, že expert, alebo experti, ktorí analyzovali danú nahrávku mohli byť kľudne spriaznení s neprajníkmi Smeru...

Trestné stíhanie vo veci bolo síce zastavené, ale

stále je tu jedno veľké ALE: Zvlášť keď sám expremiér povedal svojho času, že Slovensko nie je právnym štátom a teda, sotva budú v tomto výnimkou orgány činné v trestnom konaní. Aj nejeden volič strany Smer-SD musí byť logicky minimálne v rozpakoch, ak špecialista na zvuk tvrdí, že podľa neho je nepochybné, že v danej nahrávke ide o hlas expremiéra, a keby došlo k súdnemu procesu, určite by sa to dokázalo, no napriek tomu bolo dané trestné stíhanie zastavené, čím k súdnemu procesu ani nemohlo dôjsť. Súd vôbec nedostal šancu vo veci rozhodnúť. (A to nie je jediný prípad, kde sa prokuratúra, resp. orgány činné v trestnom konaní postavili do pozície súdov, aj keď prípady o ktorých rozhodli boli veľmi sporné a práve preto by o nich mal rozhodovať súd a nie prokuratúra).

SkryťVypnúť reklamu

Okrem toho, akú dôveru vo všeobecnosti môže mať občan v prokuratúru a v políciu, ktorých šéfovia sú vyberaní politikmi? Toto sotva môže existovať v právnom štáte.

Nemal by aj z toho dôvodu o danom prípade rozhodnúť súd? 

Ak by danú nahrávku súd ako dôkaz neuznal, a konštatoval by, že vo finančných výdavkoch a príjmoch strany Smer nenašiel nič podozrivé, bublina by spľasla, definitívne. No ale kto vie ako by v "právnom štáte" rozhodol v danej veci súd. Že? Mohli to vedieť aspoň generálny prokurátor, dozorujúci prokurátor a vyšetrovateľ? Vopred vedeli, že súd podozrenie z nekalého financovania Smeru by nepotvrdil a tak sa rozhodli ho zbytočne nezaťažovať?

SkryťVypnúť reklamu

A vôbec, možu sa orgány činné v trestnom konaní spoľahnúť na súdy?

Jedna vec je istá: Ak sa vyšetrovanie uberá smerom, aby ani náhodou nebolo nič preukázané, potom môžme mať teoreticky aj najlepšie súdnictvo na svete a nepomôže nám to.  

Napriek uvedenému, existuje tu ešte jedno riešenie ako pochovať hlasy neprajníkov:

Slovenský národ miluje zábavné programy typu Superstar, Slovensko hľadá talent, Talentmánia... Výjsť s podobným a pritom úplne jedinečným nápadom - programom, zvlášť ak ho iniciuje dotknutá osoba, alebo strana, tešiaca sa jednoznačne najvyššej popularite, navyše ak sa programom bude sledovať aj vyšší cieľ, nie len zábava, by mohlo mať úspech. O daný program by mohli mať záujem nie len komerčné televízie. Strana Smer-SD by sa iniciovaním nižšie uvedeného programu mohla stať príkladom ako sa dá aktívne pristúpiť k úplnému očisteniu svojho mena aj bez pomoci orgánov činných v trestnom konaní a súdov. Tieto predsa výlučne objektívne rozhodujú len v právnom štáte, čo u nás asi sotva platí, ako nám už neraz Fico ozrejmil .

A v čom by program spočíval? Predsa v napodobňovaní hlasu na danej podvrhnutej nahrávke. Alebo v napodobňovaní hlasov šéfov politických strán vôbec. Program by sa mohol pracovne volať napr. ,,Slovensko hľadá Roba imitátora". Najlepšie, resp. najpresvedčivejšie hlasy súťaže by vyberali experti na zvuk, ktorí by ich mohli porovnávať s hlasom na danej nahrávke...

Ďalším, a možno najväčším prínosom programu by mohlo byť to, že národ by sa tak na vlastné uši mohol presvedčiť, že napodobniť niečí hlas nie je žiaden problém; ak to ovšem naozaj problém nie je.

Preto do budúcnosti by si sotva nejaký politik alebo strana dovolila podávať trestné oznámenia, ako to posledne urobil Daniel Lipšic a spol., odvolávajúc sa na kadejaké pochybné nahrávky. Samozrejme, pod podmienkou, ak by tento projekt v rámci svojich možností dokázal, že napodobniť vierohodne hlas šéfa hociktorej politickej strany nie je problém.

Problémom však zostáva, čo v prípade, ak by sa to nepodarilo ani jednému účastníkovi tak vierohodne, ako to bolo na danej nahrávke... 

P.S.: Trúfla by si strana Smer-SD na iniciovanie takéhoto programu? 

Za OZ Peter Jankovič

Stop alibizmu

Stop alibizmu

Bloger 
  • Počet článkov:  126
  •  | 
  • Páči sa:  365x

- "Stop alibizmu - Has, aj čo ťa nepáli", je občianske združenie, ktoré chce v 1. rade nabádať k spoluzodpovednosti za pomery v spoločnosti. - Blog Stop alibizmu do roku 2015, teda ešte pred tým, než sa na ňom začala kritizovať politika otvorených dverí a totalitná ideológia: islam, maskujúca sa za náboženstvo, mal postavenie VIP. - Po článku "Prezidentka Čaputová sníma svoju peknú masku, popiera svoje slová, a nielen to", zo dňa 11.2.2022, ktorý v ničom kódex neporušil, sa blog Stop alibizmu ocitol v kategórii nechcených, filtrovaných, už sa na titulke blogu nezobrazuje, aby jeho nepohodlné, alebo pre spoločnosť "nebezpečné" postrehy mohlo čítať čo najmenej ľudí. Považujeme to za sofistifikovanejšiu cenzúru Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená10 ciest z bludného kruhuPolícia s.r.o.Spravodlivosť a právo s.r.o.Bankroty, úpadková kriminalitaOsobnosti alibizmuNevoličom alibistomSpoločnosťRómska otázkaIslamPlaty učiteľov a policajtovŠkolstvoZdravotníctvoŽivotné prostredieEnvironmentálna kriminalitaŠtátna ochrana pytliakovEkonomikaDôchodcomOstatná štátna správaBratislavskoKlamanie na piveOchrana spotrebiteľaO združeníRusofilom

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu