Veď aj Sovietsky zväz nás oslobodil bez zbraní!...

Šíriť demagógiu v štýle: „Každý kto dodáva zbrane do vojnového konfliktu, je odporný vrah!“

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Prečudesná je tá "logika" - upierať Ukrajine nie len vojenskú pomoc, ale dokonca aj pomoc vo forme dodávky zbraní, aby úplne sa mohla brániť ruskej agresii a mohla vyhnať zo svojej krajiny 10 násobne silnejšieho ruského okupanta.

Šíriť demagógiu v štýle: „Každý kto dodáva zbrane do vojnového konfliktu, je odporný vrah!“, je dnes mimoriadne obľúbené.

Je to pochopiteľné... Lebo aj Sovietsky zväz nás oslobodil bez zbraní!..., že?

Ak je tak, tak nech Rusko takisto oslobodí Ukrajinu bez zbraní!...

Alebo na strane agresora je používanie zbraní v poriadku?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zjavne áno, lebo zo strany, hlavne našich tzv. národných strán, a ich prívržencov, jednoznačne prevažuje odsudzovanie pomoci Ukrajine, a to takej pomoci, ktorá by jej umožnila účinne sa brániť 10 násobne silnejšiemu agresorovi.

Pravdepodobne vám preto ide o to, aby mu Ukrajina podľahla. V takom prípade tento článok ani nečítajte a radšej ten čas venujte proruskej propagande.

Demagógiu: „Každý kto dodáva zbrane do vojnového konfliktu, je odporný vrah!“,

šíria

v 1. rade

všetky naše súčasné opozičné strany (nechcem krivdiť strane Hlas, neviem ako sa k tomu postavila ona) plus mnohé mimoparlamentné národné, ako napr. strana Život –NS, atď. atď., ktoré túto demagógiu intenzívne šíria. Len neviem či tak robia úmyselne, aby získavali voličov, lebo na túto demagógiu skáču aj mnohí, až do nedávna inteligentní ľudia, alebo tak robia preto, že ich ovládlo temno. Neviem čo z toho je horšie.         

SkryťVypnúť reklamu

No a túto demagógiu intenzívne šíria aj mnohé internetové portály

(ako napr. Bádateľ, aj keď na ich stránke sa dá inak nájsť mnoho zaujímavých a aj podnetných článkov pričom netvrdím, že medzi nimi nie sú aj manipulatívne a pod., ale takéto informácie sa nachádzajú aj v mainstreame, vrátane Sme, Markíza,Denník N, RTVS a pod.)

a na sociálnych sieťach túto demagógiu šíria aj mnohé alternatívne denníky a TV

(ktoré aspoň z časti vyvažovali jednostrannú nechutnú propagandu v téme Covid-19, šírenú nie len mainstreamom, ale aj našimi vládnymi politikmi, a kto sa nestotožnil, bol slovne napádaný, alebo cenzúrovaný, pričom skúsenosti so sofistifikovanou cenzúrou mám mnohorode aj ja osobne tu v súvislosti s údajným rasovým inžinierstvom proti Rómom, kritikou islamu a politiky otvorených dverí, a najnovšie s témou Covid-19)

SkryťVypnúť reklamu

a neposlednom rade ju šíria aj mnohé známe osobnosti spoločenského, kultúrneho alebo športového života a X mojich známych a aj priateľov; mnohí aj s VŠ vzdelaním.

To naozaj každý, kto dodáva zbrane do vojnového konfliktu, je odporný vrah???

Lebo ak áno, tak zákonite musíme odsúdiť aj každú výrobu zbraní a ich používanie na obranné účely. Domyslite to predsa dokonca. Veď vy, ktorú túto demagógiu šírite, jedných dychom, či si to už uvedomujete, alebo nie, nepriamo odsudzujete za používanie zbraní aj tých, ktorí sa nimi bránili proti fašistickému Nemecku! Kladiem vám otázku: Ako by to dopadlo, ak by sa svetové mocnosti postavili Hitlerovi holými rukami???

Podľa takejto logiky, kto ju chce principiálne dodržiavať, potom taký človek musí odsúdiť aj trestno-právny inštitút nutnej obrany. Dovolíte si to? Možno áno, lebo ste zadubený / zadubená (platí to žiaľ aj v vo veľmi širokom množnom čísle). Pomôcť vám môže už jedine iba to, ak vás niekto napadne, nie, ak by niekto napadol vaše deti a vy, aj v prípade, že by ste mali ich čím ochrániť, necháte to tak, len aby ste zostali verný / verná svojmu zvrátenému presvedčeniu. Ak by už deti boli mŕtve, potom by už iste prišli výčitky svedomia. To by vás mohlo vyliečiť, ale bolo by už neskoro. 

SkryťVypnúť reklamu

Na záver moja komunikácia s internetovým portálom Bádateľ na FB a jej fanúšikmi (tá komunikácia ešte asi nie je skončená):

Marcel Burkert

Nemáte súdnosť. Dobre viete, že tie zbrane sa neposielajú Rusom, ktorí brutálne napadli oveľa slabšiu sestru, ale posielajú sa napadnutej sestre, aby sa sama! mala čím brániť proti obrovskej presile.

Bádateľ

Marcel Burkert Ak by nebol súčasný konflikt, tak by ste s týmto sloganom určite súhlasili. Ak s ním nesúhlasíte teraz, tak je to dôkaz vašej relativizácie a dvojakého metra, ktorý si prispôsobujete situácii. Lenže pravda nie je relatívna. Pravda je absolútna.

 

Marcel Burkert

Bádateľ keby, keby... Vy ste si asi nevšimli, alebo to vidieť nechcete, že náš veľký slovanský brat napadol svoju mladšiu a oveľa slabšiu sestru.

 

Bádateľ

Marcel Burkert nepochopili ste naše vysvetlenie

 

Marcel Burkert

Bádateľ a vy realitu.

 

Slavka Tokolyova

Marcel Burkert Vsimli sme si vsetci, kto koho napadol, len mi povedzte, ako dodavky zbrani zmensia a zastavia tento konflikt, okrem toho ze, nuekto na tom paradne zinkasuje, vzdy ide o peniaze, vzdy, este taka vojna nebola ,aby sa na nej nezarobilo, bez ohladu na akehokolvek brata, ci sestru

 

Marcel Burkert

Slavka Tokolyova vy musíte nazývať Putinovu agresiu konfliktom, aby ste za agresora mohli označiť aj Ukrajinu. Prečo? Nuž preto, aby nikto nemohol Ukrajine účinne pomáhať, aby čím skôr vyhnala agresora zo svojej krajiny. Následkom toho sa bude vojna predlžovať, a logicky budú zomierať ďalší nevinní ľudia. Temno vás ovládlo.

Slavka Tokolyova

Marcel Burkert nijake temo ma neovladlo, ja len neverim, ze zbrane toto urovnaju, a ano, cim viac zbrani, tym viac zabijania, preto kto posiela zbrane, len prilieva viac nenavisti. Mna temno isto neovladlo.

 

Marcel Burkert

Slavka Tokolyova čo je to to vaše "toto"? Nechcete, alebo jednoducho nemôžte vidieť, že veľký silný brat brutálne napadol oveľa slabšiu sestru. Upierate jej morálne právo, aby sa agresorovi bránila. Neviete, alebo nechcete si uvedomiť, že ustupovanie zlu znamená jeho podporovanie. Vráťte sa na ZŠ (ak náhodou nieste učiteľka), a zistíte, ako to dopadlo, keď sa začalo ustupovať Hitlerovi. Ale neviem, či už nie je neskoro.

 

Darina Schmidt

V Rakousku mají také napadení zakázané se bránit, natož pomocí zbraně, aby útočníkovi neublížili. Docela mazec, když se vám někdo vloupe do baráku a vy se buď necháte zabít nebo zabijete jeho a budete stíháni. Bohužel i na školení nás varovali, že pokud bude u pokladny loupež, tak za útočníkem nesmíme ani vyběhnout, protože když ho potom na silnici srazí auto, tak nejen že dostaneme paragraf ale zaplatíme mu i léčení..... Navíc, bydlím u hranic a nevyžádané návštěvy s Iphonama se tu začínají množit, hlavně se ještě diví a rozčilují, když je vyhazujete a že nedostanou nic jen ta, a že se musí i pracovat. Takže jsou lidé rádi, když tam naběhne někdo, kdo má zbraň (jakoukoli) a pomůže. .... Oběť by se měla mít možnost bránit a ne na sobě automaticky nechat páchat násilí a toto strpět, jen proto, že se tak útočník rozhodl.

P.S.: Predošlé 2 články na blogu OZ Stop alibizmu, aj keď boli v kolónke "Mimo nášho výberu" , napriek tomu dosiahli takú čítanosť, že by sa, aby by sa sofistifikovne necenzú..., dostali do rubriky "Najčítanejšie články za 24 hodín".  

Za OZ Stop alibizmu

Marcel Burkert

Stop alibizmu

Stop alibizmu

Bloger 
  • Počet článkov:  122
  •  | 
  • Páči sa:  318x

- "Stop alibizmu - Has, aj čo ťa nepáli", je občianske združenie, ktoré chce v 1. rade nabádať k spoluzodpovednosti za pomery v spoločnosti. - Blog Stop alibizmu do roku 2015, teda ešte pred tým, než sa na ňom začala kritizovať politika otvorených dverí a totalitná ideológia: islam, maskujúca sa za náboženstvo, mal postavenie VIP. - Po článku "Prezidentka Čaputová sníma svoju peknú masku, popiera svoje slová, a nielen to", zo dňa 11.2.2022, ktorý v ničom kódex neporušil, sa blog Stop alibizmu ocitol v kategórii nechcených, filtrovaných, už sa na titulke blogu nezobrazuje, aby jeho nepohodlné, alebo pre spoločnosť "nebezpečné" postrehy mohlo čítať čo najmenej ľudí. Považujeme to za sofistifikovanejšiu cenzúru Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená10 ciest z bludného kruhuPolícia s.r.o.Spravodlivosť a právo s.r.o.Bankroty, úpadková kriminalitaOsobnosti alibizmuNevoličom alibistomSpoločnosťRómska otázkaIslamPlaty učiteľov a policajtovŠkolstvoZdravotníctvoŽivotné prostredieEnvironmentálna kriminalitaŠtátna ochrana pytliakovEkonomikaDôchodcomOstatná štátna správaBratislavskoKlamanie na piveOchrana spotrebiteľaO združeníRusofilom

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu