Ako sa svet mení...

„To bol ten pánko v károvanej košeli?", spýtal sa ma kamarát, keď videl moju starú lásku. No, bol, musela som pripustiť. Na stretnutie po rokoch rokúcich naozaj prišiel pán. Rysy jeho tváre pripomínali to, čo sa mi kedysi páčilo. No vrásky, zrobené ruky a začínajúce bruško, to vtedy nemal. Keď som mala sedemnásť a on devätnásť, žiadny pánko to nebol... Hm. Veď ani ja nevyzerám tak, ako predtým. Stretnutie zaľúbencov po rokoch asi vyzeralo ako náhodný kontakt dvoch starších kolegov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (19)

Tí chalani, s ktorými som v dvadsiatich chodila popíjať a tancovať, sú dnes páni v rokoch. Ani ja už nemám dvadsať plus a o veku už nehovorím veľmi rada. Viem, že každý je taký mladý, ako sa cíti - ale čo robiť, keď raz je to na osemnásť a inokedy na sedemdesiat? A mám pocit, že vtedy tak aj vyzerám...

Zmieriť sa s tým, že som sa z kategórie „kočka", posunula do „pani" mi trvalo pár rokov. Ale už som zmierená. Väčšinou.

A je pekné sledovať tie premeny u iných. Kamarátovi zvoní mobil. Čo to má na displeji? Žeby syna? Jéj. Pekné chlapča. Ďalší sa mi ozýva z fejsbuku. Aká fotka to tam je? Veď to nie je on. Nie, nie je, je to jeho malý, kamarátova je len ruka, za ktorú sa drobec drží. Kolega má fotku manželky s bábom ako šetrič na monitore počítača a iný podobnú na stole pri pracovnom telefóne aj ako podložku pod myš. Ďalšieho kamaráta som nedávno videla na auto s hrdosťou pripevňovať tabuľku Baby on board.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Presne tí chlapci a mladíci, ktorí ešte nedávno naháňali sukne, vymetali bary a chvastavo machrovali, kto koľko vypije, takto milo zmäkli. Otvorene sa tešia a pýšia svojimi ratolesťami. Chcú, aby o nich všetci vedeli. Nemusia. Ale robia to.

Páči sa mi to rovnako ako kedysi tie žúrky a prehýrené noci. Alebo možno ešte viac :)

Marie Stracenská

Marie Stracenská

Bloger 
  • Počet článkov:  858
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Som žena. Novinárka, lektorka a konzultantka. Mama nádherných a šikovných dvojčiat. Manželka, dcéra, sestra, priateľka. Neľahostajná. Mám rada svet. Rovnako rýchlo sa viem nadchnúť, potešiť a rozosmiať ako pobúriť a nahlas rozhnevať. Zoznam autorových rubrík:  o deťocho vzťahocho kadečomSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu