Bohyne a my

Vplávala do šatne. Presne vo chvíli, keď som sa ešte mokrá snažila natrieť svoje sádelnaté nohy krémom. Tvár po cvičení som mala ešte stále červená, so sklopenými očami som zahanbujúco hľadala v skrinke kúsky odevu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (495)

Mala koženú bundičku a koženú sukničku, obidve príjemne voľné, ale pritom zvýrazňujúce jej dokonalú postavu. Elegantná, neupachtená, pomalými gestami odomkla skrinku a začala sa prezliekať do úboru. Neciv, okríkla som sa v duchu. A pridala som na tempe obliekania - rovná sa zahaľovania môjho tela do milosrdných šiat, ktoré zakryjú strie, jazvy, tuky, celulitídu, zarastajúce nohy - a vôbec všetko, čo mi na mne vadí. Teda - všetkého. Kým som sa obliekla, ona zmenila svoje elegantné hnedé kožené na malé čierne určené do posilňovne. Tepláčiky, krátka bundička, vypnuté vlasy. Husté, mierne zvlnené, zopnuté určite značkovou gumičkou. To som pozorovala periférne, keď som sa pred zrkadlom už oblečená snažila na tvári vykúzliť niečo, s čím môžem ísť do práce. Panebože, ona je aj namaľovaná! Zbadala som, keď popri mne prichádzala nabrať si vodu. A spomenula som si na seba pred hodinou - zvyšky tieňov zo včerajška a mastné vlasy prichytené narýchlo sponkou, aby neprekážali. K tomu úbor určený na prepotenie, rozhodne nie na reprezentáciu. Nohavice mám už minimálne šesť rokov, tričko je tiež zo starších (no hádam nové nebudem drať ráno pri cvičení!) staršie tenisky (veď ešte krásne držia formu a sú mi akurát). Domaľovala som sa, načechrala vlasy, zbalila si prepotené smrady do tašky a zamierila k východu. Pri dverách sme boli takmer súčasne. Teoreticky už som v tom čase mala vyzerať k svetu - určená na distribúciu pred kolegov, upravená tak, aby to dvanásť hodín v práci vydržalo. Ona sa chystala stráviť hodinu na strojoch, intenzívnym pohybom, potením sa a dychčaním. Stojac v tej chvíli vedľa nej som si pripadala ako vytiahnutá zo smetného koša.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ona s dvihnutou hlavou sebavedomo vplávala do haly plnej strojov k osobnému trénerovi. Ja som rýchlym krokom zamierila k recepcii, zaplatiť a stratiť sa v aute v útrobách podzemných garáží.

Z hlavy som ju ešte hodnú chvíľu nedostala. Ako to robí? Ako je možné, že môže byť taká krásna tak skoro ráno, navyše v situácii, keď od nej pôvab nikto a nič nevyžaduje? Najhoršie je, že som presvedčená, že krásna nechcela byť za každú cenu. Je taká skrátka stále. Dokonalá. Úžasná. Pôvabne ohromujúca. Niektoré ženy sú hold bohyne vždy.

Neviem, či ma utešuje pocit, že také môžu byť len vďaka nám - nechutne spoteným, často zamračeným, nevýrazným osobám...

Marie Stracenská

Marie Stracenská

Bloger 
  • Počet článkov:  858
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Som žena. Novinárka, lektorka a konzultantka. Mama nádherných a šikovných dvojčiat. Manželka, dcéra, sestra, priateľka. Neľahostajná. Mám rada svet. Rovnako rýchlo sa viem nadchnúť, potešiť a rozosmiať ako pobúriť a nahlas rozhnevať. Zoznam autorových rubrík:  o deťocho vzťahocho kadečomSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu