Do nepohody

Vyčítam mu, že nám vypadávajú kľučky z dverí. Že roky po nasťahovaní nemáme všade namontované prahy. Keď na to príde, veľmi rýchlo si spomeniem, ako raz zabudol zaplatiť za elektrinu a na dva dni nás odpojili. Jedujem sa, že neupratuje veľké a ťažké veci a vždy sa s nimi musím naťahovať ja. Že nerád nakladá a vykladá umývačku, nie je schopný opraviť malému bicykel, že máme stále ešte na predzáhradke oschnutý vianočný stromček. Aj to mi vadí, keď dlho necháva po kútoch rozťahané veci a veľakrát neurobí včas, čo sľúbi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

„A čo Marek?", opýtala sa ma mama včera v telefóne, keď som jej rozprávala o ťažkom dni. Nebolo to po prvý raz, bývajú lepšie aj horšie obdobia v živote a moja sínusoida nie je práve najvyššie. Zaskočila ma, musela som porozmýšľať. „No... Marek... je teraz skvelý. On je... fakt chlap do nepohody." Počula som samú seba ako hovorím tie slová. A zaskočilo ma, aké sú pravdivé. Preskákali sme spolu kadečo. A vždy v tých najhorších dňoch spoločné starosti pomohli. Ustáli sme rok a pol trvajúcu rekonštrukciu bytu, v ktorom sme bývali. Zvládli sme aj zlé choroby detí, zničené auto, dlhé hľadanie práce. Riešime spolu problémy svojich rodín, odchody blízkych. Ani s peniazmi to nie je vždy super. A vždy doteraz sme to ustáli. Ono sa to dá - s chlapom do nepohody.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Niekedy máme riešenia a odpovede na veľa vecí pred nosom a nevidíme ich. Lebo si možno nedávame tie správne otázky...

Marie Stracenská

Marie Stracenská

Bloger 
  • Počet článkov:  858
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Som žena. Novinárka, lektorka a konzultantka. Mama nádherných a šikovných dvojčiat. Manželka, dcéra, sestra, priateľka. Neľahostajná. Mám rada svet. Rovnako rýchlo sa viem nadchnúť, potešiť a rozosmiať ako pobúriť a nahlas rozhnevať. Zoznam autorových rubrík:  o deťocho vzťahocho kadečomSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu