Dotyky

Prišli sme na návštevu a Matúško mal ťažkú chvíľku. Ktovie, či bol len unavený, možno sa niečoho zľakol. Neviem. Ale rozplakal sa, nechcel sa ani vyzliecť z bundičky a dať si dolu kapucňu, zakrýval si očká, otáčal chrbtom. Skončil skrútený v mojom náručí. Chytil mi ruku a dal ju tak, že som ho celého omotala a skryla v sebe. Nič nebolo preňho v tej chvíli dôležitejšie. Ešteže je mama taká veľká, však, chlapček.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

A zas raz som mala chuť ďakovať všehomíru za silu dotykov.

Náruč mám pre deti. Aj obidve dlane, kde tak rady dávajú svoje malé ručičky. Aj nohy, okolo ktorých sa rady omotajú oboma rukami, skryjú sa za ne a cítia sa tak v bezpečí. Deti dotyky potrebujú a ja ich potrebujem možno ešte viac. Cítiť ich energiu, dávať im svoju.

Milý, to sú pre mňa ruky okolo pása, ktoré ma priťahujú pred pobozkaním. Jeho je miesto vzadu na mojej hlave vo vlasoch a pre jeho dlaň kúsok môjho zátylku. A potom ešte objatie, v ktorom sa dá celkom stratiť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mamka a sestra, medzi nami sú zas celkom iné dotyky. Pevné a dlhé objatie, držanie sa za obe ruky a hlava opretá o plece, keď je ťažko. A s priateľkami mám spojené letmé bozky na líce, ktoré vždy zavoňajú a hoci veľmi jemné, sú o to úprimnejšie.

Dotyky, pri ktorých sa občas zježia chĺpky, rozbúcha sa srdce. Alebo len ostane príjemne teplo.

Ľudí, pri ktorých to cítim nie je veľa. Aj preto sú také vzácne. Nikdy nezovšednejú.

Marie Stracenská

Marie Stracenská

Bloger 
  • Počet článkov:  858
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Som žena. Novinárka, lektorka a konzultantka. Mama nádherných a šikovných dvojčiat. Manželka, dcéra, sestra, priateľka. Neľahostajná. Mám rada svet. Rovnako rýchlo sa viem nadchnúť, potešiť a rozosmiať ako pobúriť a nahlas rozhnevať. Zoznam autorových rubrík:  o deťocho vzťahocho kadečomSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu