Modriny

Dieťa si nechalo pofúkať modrinu na ruke. Zázračný liek, ktorý okamžite utlmí bolesť zas raz zafungoval. Deti to majú také jednoduché! „Maminka, aj ty máš také modriny niekedy", povedala malá. Mám, občas, keď prídem z darovania krvi. Stane sa. Nebolia, ale trvá aj týždeň, kým sa stratia. Mám šťastie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Pred pár rokmi som na konto tých modrín zvykla žartovať - „bije ma chlap" - povedala som veselo so širokým úsmevom vždy, keď sa ma na ne niekto opýtal. To aby bolo jasné, že to nemyslím vážne.

Raz som zas prišla darovať a sestrička sa snažila nájsť žilu. Trochu sme sa trápili a sestrička povedala - „prepáčte, budete mať modrinu". „Nevadí, veď to zmizne", snažila som sa odľahčiť situáciu a predýchavala. „Aspoň budem môcť hovoriť, že ma bije chlap", dodala som akosi automaticky. Asi to neznelo veľmi veselo, v danej situácii. „No, mňa doma bil. Dlho." Sestrička to povedala ticho, ale znelo to ako rana z dela. Strašne som sa zahanbila, preukrutne. Určite som sa zmenšila o pol metra a najradšej by som zaliezla do myšacej diery. „Bil ma roky, aj deti. Až mi raz povedali, že už to nevydržia a aby sme odišli. Tak sme odišli. Už sme rozvedení. Deti sú veľké. Už je to dobré."

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Každé slovo bolo ako úder. Nehovorila to s bolesťou, skôr vyrovnane a zmierene.

Neviem, prečo mi to sestrička povedala.

Možno preto, aby som si už nikdy nedovolila nemiestne žartovať na vrub modrín a boľačiek.

A ja som to odvtedy už nikdy neurobila.

Marie Stracenská

Marie Stracenská

Bloger 
  • Počet článkov:  858
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Som žena. Novinárka, lektorka a konzultantka. Mama nádherných a šikovných dvojčiat. Manželka, dcéra, sestra, priateľka. Neľahostajná. Mám rada svet. Rovnako rýchlo sa viem nadchnúť, potešiť a rozosmiať ako pobúriť a nahlas rozhnevať. Zoznam autorových rubrík:  o deťocho vzťahocho kadečomSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu