Nahlas

Hovoril nahlas, počula ho polovica autobusu. Boli to banality, ale nemusí to vedieť úplne každý - určite som si nemyslela jediná.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

„Som v práci, áno, budem asi do druhej. A máš sa dobre?“ „ Všetko je v poriadku?“ „Nie, nemôžem teraz. Nejde to.“ „Prídem, áno. Dobre. Určite.“ Dalo sa to možno aj cez esemesky, premýšľala som pozorujúc mládenca. Zdalo sa, že nechce hovor predlžovať. Nesnažil sa však ani trochu stíšiť. Zrástli sme so svojimi telefónmi a nepríde nám, že rozhovory nemusia byť ostatným príjemné, vravela som si. Ďalší v klube.

„Tak dobre, musím končiť. A prosím ťa, a daj si telefón na nabíjačku, dedo. Nevedel som sa ťa dovolať. Nesmieš ma takto plašiť. Tak ahoj.“

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zložil a autobus stíchol oveľa viac, než pred chvíľou, kým mladíkovi zazvonil telefón. Dedo a vnuk. Kedysi bol dedo ten, čo viedol za ruku. Dnes sa to, zdá sa, obrátilo. Asi som nebola jediná, kto niekoľko ďalších minút rozmýšľal o svojich blízkych. O tom, ako veľmi sa dokážeme báť. Ako sa o nich staráme a nestaráme. A akú rôznu podobu môže mať láska.

Marie Stracenská

Marie Stracenská

Bloger 
  • Počet článkov:  858
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Som žena. Novinárka, lektorka a konzultantka. Mama nádherných a šikovných dvojčiat. Manželka, dcéra, sestra, priateľka. Neľahostajná. Mám rada svet. Rovnako rýchlo sa viem nadchnúť, potešiť a rozosmiať ako pobúriť a nahlas rozhnevať. Zoznam autorových rubrík:  o deťocho vzťahocho kadečomSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu