Situácia na Ukrajine je nejasná - Tyran je však jasný!

V televízii beží diskusia o situácii na Kryme a mne hlavou prebiehajú spomienky na knižku s názvom Veľká šachovnica. Zrazu mi volá kamarát a hovorí mi o trápnej karikatúre na jednom z portálov, ktoré prezentujú tzv. alternatívne médiá. V karikatúre je smrtka, oblečená vo vlajke USA a vojenská topánka, samozrejme ruská vojenská topánka, ju odkopáva z mapy Ukrajiny. Nielen pre novinárov, odborníkov a historikov, ktorí často vedia, o čom hovoria, ale aj pre milovníkov konšpirácii sa otvára veľmi nejasný priestor konfliktu, ktorý už pred rokmi predpovedal jeden múdry človek. Za všetko raz môže Amerika!...Hlupáci...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

1. Janukovyčove priznanie - nechtiac, ale smutne

Janukovyč sa ozval zo "záhrobia". Opitý mocou hrdo hlási, že za Ukrajinu bude bojovať.. Ale bojuje skutočne on?
Prezradil sa Viktorko, komu celé tie roky posluhoval, koho bábkou bol celé obdobie jeho neobmedzenej vlády. Už z jeho tlačovky sa dalo čítať, že Rusi čosi chystajú a je to tu. Vojačikovia prichádzajú, väčšina neoznačených. Podtón nejasnosti a kamufláží je predsa pre Rusko typickým znakom. Ani do Československa nevstupovali vojaci s vlajkami krajín, ale len označení bielou čiarou.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čakal si snáď Viktor, že ťa nechajú ťahať to do mája. Veď už ani stranu nemáš...čo povieš k tomu? Samozrejme - prinútili ich radikáli z Majdanu, viem(tak to aspoň v tlačovke tvrdíš).
Pamätaj však - ako prezident, ktorý nechcel odstúpiť sám, nesieš veľkú mieru zodpovednosti za zbytočné straty životov na Kyjevskom námestí. A modli sa, aby to tvoji ochrancovia nedohnali ešte ďalej.

2. Olympijské ticho pred búrkou

Myslím, že si to všimli viacerí, aké podozrivé ticho panovalo z východu, keď biatlonisti strielali terče a sniperi presné rany do zátylkov. 
Ale hneď, ako sa konečne rozsvietila americká hviezda (ktorá akokeby čosi predznamenala) a zhasol olympijský oheň, Vladimír sa vychŕlil. Najprv samozrejme len ústne - dnes už to bohužiaľ neplatí. Tyran sa prebudil...

SkryťVypnúť reklamu

3. "Antiamerickí odborníci" zbroja tiež

Je smutné, že aj napriek tomu, že situácia na Ukrajine je skutočne nejasná, teda čo sa týka budúcnosti, niekto nedokáže spoznať ani infiltrátora a absolútneho miniciátora svetového rozhorčenia.

Milovníci konšpirácii, ktorých tajomne spája neláska k všetkému americkému a západnému, spokojne využívajúc všetky výdobytky západného sveta, v kresle svojej izby, kde nemusia riešiť hlad ani vojnu, hľadajú nepriateľa. A nepriateľ je pre nich úplne jasný. 
Niekto z Ameriky alebo Euróspkej únie úmyselne rozoštval a prostredníctvom médií zmanipuloval verejnú mienku na Ukrajine, so zámerom vyvolať ozbrojený konflikt.
Inak si ja vyššie spomínanú karikatúru, kde americká smrtka skúša vojsť do Ukrajiny, neviem vysletliť.

SkryťVypnúť reklamu

Inak čudujem sa, že títo konšpirátori nejavili záujem o nerozsvietenú americkú hviezdu na olympiáde...hmmm.

A milovníkov antiamericko-európskoúniovo-židovských konšpirácií, ktorí neznášajú silu elít už netrápi ani Janukovičova vila, plná nablýskaných fár a lodí atď.

Slepo-zaslepení hľadaním vinníka už nevidia to, čo sa skutočne deje. Rusko, v inak doteraz celkom pokojne ladenom regióne Ukrajiny, vykamuflovalo akútny problém a bez problémov vojensky vstupuje na pôdu suverénneho štátu. Ale pre nich nie, ten tyran, dobyvaľ a agresor je predsa USA...

Odporúčal by som všetkým týmto polotupcom (mne to nedá napísať slušnejšie), aby si prečítalu tú Veľkú šachovnicu. Síe to by bol asi problém. Napísal ju totiž Američan, rodený poliak. A možno bol aj Žid, ale to asi vy viete lepšie...(ja neviem)

SkryťVypnúť reklamu

5. Veľká šachovnica

Dielo, ktoré sa oplatí čítať, teda ak máte radi sci-fi. Taký názor som mal, keď sa mi prvýkrát dostala do rúk. Niektoré veci mi akosi spočiatku neboli po chuti, píše tam čosi o dôležitosti Euroázie a tejto časti sveta pre geopolitický vývoj v 21. storočí.

Naoko také zvaštne, veď vždy sa vraví o Číne, ako budúcej veľmoci a azijských tigroch...

Časom mi to však bliklo, ešte viac počas konfliktu v Gruzínsku a počas druhej oranžovej revolúcie na Ukrajine.

Je to brutalita, ale je to tak...dnes to vidím a vidíme všetci (okrem konšpirátorov). Začína nám obdobie druhej studenej - v trošku inej podobe, ale s hlavnou úlohou najmä zo strany Ruska, ktoré si pre zachovanie vplyvu robí čo chce.

Brzezinski v knihe popisuje Ukrajinu, ako geopoliticky najstratigeckejšie územie pre Ruskú federáciu.

Nemrazí vás? Mňa možno trochu áno. Nie som pesimista, nerád zmýšľam negatívne...dnes to ale vidíme. Mier je veľmi krehká záležitosť.

6. Rusko sa bojí

A preto koná smutné a odsúdeniahodné kroky, ktoré aj mojim rodičom pripomínajú rok 68. Ak pôjde UKrajina, kto pôjde druhý? Moldavsko, Gruzínsko, alebo žeby aj ten psychopat z Bieloruska padol? Takt to teda nie!

... A prečo som sa takto zvláštne rozpísal a hneď pekne do bodov?

Pretože tento konflikt nie je len o Ukrajine. Netýka sa len orientácie tejto krajiny, prípadnej straty Krymu alebo nebodaj rozdelenia krajiny.

Tento konflikt je problémom celého sveta, schopnosti reagovať na svojvôľu "obra z východu". A aj keby niekto apeloval na geopolitické výpady USA - v pohode. Treba však odsúdiť aj hnusné výpady Ruska.

A dnešná karikatúra americkej smrtky ma dostala - že ako môže byť niekto tak nechutne slepý a jednostranne zaujatý...!?!

A na záver ešte jedna perlička - Brzezinski v knihe píše: že Ukrajina je jednou z najdôležitejších krajín pre zachovanie pokojného sveta...
Preto Rusáci, spamätajte sa, prosím!

Marek Strapko

Marek Strapko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  423
  •  | 
  • Páči sa:  528x

Všetci vravia, že som večný optimista. Asi som ten najlepší klaun na svete. Snažím sa nebáť sa. Zoznam autorových rubrík:  Domáca politikaSpoločnosťZ môjho životaZahraničná politikaŠkolaOsobnosti, zaujímavostiŠportHudbaNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
SkryťZatvoriť reklamu