Spomedzi kandidátov boli ďalšími favoritmi nez. kandidát Juraj Liška a kandidát opozície Martin Fedor. Aj tieto osobnosti sa môžu považovať za mediálne známe ak nie známejšie. Dokonca majú za sebou aj nejakú tú politickú prax na vysokej úrovni. Prečo teda neuspeli? Pokúsim sa o malú analýzu príčin ich neúspechu a naopak dôvodov úspechu víťaza:
1. Popularita: O popularite medzi obyvateľmi, najma Trenčína, sa pri bývalom riaditeľovi Trenčianskej nemocnice, nedá pochybovať. Vôbec o úspešnosti lekárskej profesie vo voľbách by sa dal napísať ďalší blog.
Pavol Sedláček mal navyše 4 roky na to, aby svoju nemocnicu zveľadil. To sa naopak nedá povedať o nemocnici napr. Ilavskej, ktorá je rada, že ako tak funguje.
Čo sa týka polularity, Fedor s Liškom sú mediálne známi, možno aj známejší ako Sedláček. Je to snáď dôvod prehry?
2. Vzdelanie, prax a vek: Všetci traja hlavní kandidáti majú dosť vysoké vzdelanie. V odbore medicíny, v technickej oblasti Liška a v oblasti medzinarodných vzťahov a neskôr ekonomiky Fedor.
Čo sa týka absolvovanej praxe, určite má toho najviac ten najstarší. Práve tento argument, argument nízkeho veku a neskúsenosti najviac rezonoval v ústach prostých občanov, ktorí ním osočovali najmladšieho spomedzi kandidátov vôbec- Martina Fedora. Odkedy sa skúsenosť meria vekom ??... bohužiaľ nikto z tých ľudí už ďalej nedokázal argumentovať. Áno, treba priznať, že zvolený kandidát bol veľmi dlhú dobu lekárom, skúseností ma dosť a rovnako dlhú dobu bol aj poslancom v kraji a taktiež 4 roky aj županom, čo si mimochodom nikto nikdy nevšimol (až na zveľadenie Trenčianskej nemocnice a zadlženie TSK). Ale predsa tým nemožno merať mieru schopnosti lepšej práce na poste predsedu, či?
3. Stranícka príslušnosť: Vzhľadom na to, že tento región je odjakživa baštou HZDS-ákov a v súčasnoti SMER-ákov, tak potom je jasné, že Sedláček mal vyhraté. Sám je členom HZDS-ĽS.
Juraj Liška je navždy spojený so stranou SDKÚ, aj keď kandidoval ako nezávislý. Ľudia to už tak nevnímajú. A Fedor bol kandidátom úhlavných nepriateľov.
Všetky tieto spomenuté body sú mi jasné, ale stále si kladiem pár otázok.
Prečo sú ľudia v tomto kraji takí primtívni? Veď nepatríme k zaostalým častiam Slovenska.
Nepoučili sme sa z éry Mečiara? Majú ľudia v tomto kraji stálu potrebu pritúliť sa k "veľkému oteckovi"- bol ním Mečiar, teraz je ním Fico.
Nedajú nikdy šancu mladým ambicióznym a vzdelaným ľudom? Pri každých voľbách (aj komunálnych) stále to isté. Sú volení bývalí komunisti, starešina, ktorá nám tu dokola necháva ten istý odpad...
To, ako sa voliči správajú v Trenčianskom kraji presne odrzkadľuje realitu slovenského národa. Jeho absolútnu úbohosť...ktorá nepozná logiky.
Určite je tento príspevok veľmi subjektívny a niekto by si povedal, na čo sa nad tým vôbec zamýšlať, veď v TSK sa iné ani čakať nedá.
V hlave mi ale vŕta jedna vec:
Vyhral by tie voľby mladý vzdelaný človek (niekto ako napr. Fedor), keby má na billboarde najpopulárnejšieho politika Slovenska??
Môj skromný tip znie ÁNO = vek a nedostatok praxe (??) by už vtedy neboli prekážkou.
Úbožiaci bez zmyslu pre vlastný úsudok !!!