Vianoce u nevidiaceho

Kaprovi sa moc do tašky nechce. Určite veľmi dobre vie, že čo ho čaká. Môj nevidiaci priateľ je spokojný; už sa teší na jeho prípravu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Možno ste sa pozastavili a pýtate sa: "Nevidiaci a príprava kapra...???" Je neskutočné sledovať ho pri varení. Nožík v ruke sa obšmieta a krája zeleninu. Varí vždy výborne a takmer bez pomoci. Ani iné činnosti mu nerobia problém. A to všetko aj napriek tomu, že nevidí už 25 rokov. Vianočný kapor, šalát, kapustnica a halászlé - to u neho na vianočnom stole nemôže chýbať. Ostatné domáce práce tiež hravo zvláda. Umyje okná, prestrie stôl. Vysávanie nechá na mňa, predsa len je to náročné na jeho ubolený chrbát. Keď sa tak nad tým zamyslím a porovnám jeho vianočnú domácnosť s domácnosťou našou - všetko je dokonale pripravené...až na jednu vec.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Môj priateľ žije celkom sám. Vianoce môžu byť dokonale pripravené, ale spoločnosť blízkych sa nedá kúpiť ani objednať na doručenie zo skladu. Naša rodina, blízki. Ako často si vo vianočnom zhone nevážime tento vzácny dar. Hasiči, záchranári, policajti - tí všetci večerajú bez rodiny, ktorú však o chvíľu s radosťou stretnú. Medzi nami je však mnoho takých, ktorú ju nestretnú nikdy v živote. 

Samota je najťažšia z chorôb. Dobrou správou však je, že sa na ňu našiel liek. Tým liekom je vľúdnosť a láska. 
Netrpí ňou náhodou niekto v mojom okolí? Liečiteľom môže byť každý z nás!

MILOSTIPLNÉ VIANOCE VŠETKÝM!

Marek Strapko

Marek Strapko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  423
  •  | 
  • Páči sa:  528x

Všetci vravia, že som večný optimista. Asi som ten najlepší klaun na svete. Snažím sa nebáť sa. Zoznam autorových rubrík:  Domáca politikaSpoločnosťZ môjho životaZahraničná politikaŠkolaOsobnosti, zaujímavostiŠportHudbaNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu