Fico má po chlebe

Pliaga, ktorú predvídalo KDH, sa šíri svetom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Naša banánová republika je vážne ohrozená. Pliaga, ktorú pred nedávnom predvídal šéf KDH, sa rýchlo šíri. Vraj neúčinkujú ani žiadne postreky. Pliaga ničí banánové plantáže po celom svete. Začalo sa to u protinožcov v roku 1997. Na Cavendicha ( nie toho, ktorý vysánkoval nášho Sagana z TdF ), ale najpestovanejšiu odrodu banánov na svete, zaútočila huba. Nie tá Zmatkovičova, ale huba s označením TR 4. Táto pliaga zničila najprv banánové plantáže v Austrálii, odtiaľ sa rozšírila do Ázie a Afriky. Dostala sa už aj do Južnej Ameriky. Pliaga, ktorú volajú aj panamská choroba, dokáže roky spať v zemi. Keď ožije, zlikviduje celú plantáž.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na banánoch stojí ekonomika mnohých chudobných krajín, žiaľ aj tej našej Banánovej republiky. Odolnosť Zmatkovičovej vlády overila iná pliaga. Covid a vojnu na Ukrajine jeho vláda nezvládla. Ani nemohla. S takými problémami by mali čo robiť aj ťažkí profíci. Zmatkovič a jeho Pat a Mat dostali šach mat. Robert the Great to ale šikovne využil a ovládol našu Banánovú republiku. Keby tušil, že táto hnusná pliaga zachvátí aj banánové plantáže u nás, možno by sa tak netešil. Ale šanca ešte žije. Máme predsa troj jediného ministra Šúchaja, ktorý nedávno predvídavo nacvičoval ochranu hranice. Je to mimoriadne schopný a veselý chlapík, ktorý určite ochráni našu Banánovú republiku pred tou pliagou. Naše banány si nedáme. Máme ich pre NAŠICH ľudí. Keď sme dokázali zlikvidovať tú Zmatkovičovu hubu, tak nás nejaká panamská TR 4 nemôže ohroziť. Fandovia Šúchaja sa nemusia báť, banánov bude dosť.

SkryťVypnúť reklamu

My ostaní musíme dúfať, že keď panamská huba položila banánové republiky v Ázii, Afrike aj Južnej Amerike dokáže položiť aj tú našu. Nejako sa hádam bez tých banánov aj Banánovej republiky zaobídeme. Určite by to stálo za to. Takže : Nech žije panamská huba !

Článok bol inšpirovaný článkom z Topiek :

Banány ničí pliaga, na ktorú neexistuje účinný postrek: Zmiznú z pultov predajní? Jasné slová odborníkov

Rado Surovka

Rado Surovka

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  133
  •  | 
  • Páči sa:  9 840x

Dôchodca, ktorý zažil aj to, čo mnohí súčastníci nezažili. Človek, ktorý uznáva hodnoty, ktoré sa dnes už veľmi nenosia. Človek, ktorému nie je jedno v akom štáte žije a ktorý chce, aby sa naši potomkovia mali lepšie. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

50 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

764 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

89 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu