reklama

Aký je rozdiel medzi Putinom a Breivikom? Vo farbe a veľkosti klietky

Nie, to nie je vtip. Uzavretých 7 metrov2 v pastelových farbách proti zlatu neobmedzených rozmerov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Inak sú v podstate rovnakí. Vrátane výzoru. Rovnaké nastavenie, rovnaká ideológia, rovnaká pýcha, ktorá (vraj) predchádza pád.

Rozdiely nie sú v nich, ale v nás, v spoločnosti.

Rozdiely sú v tom, koľko moci sme každému prisúdili, ako sme ich činy posúdili a ako sme ich odsúdili. Zatiaľ, čo jednému (po odbornom vyšetrení psychiatrami) sme po vykonaní jeho zverstiev  a uznaní, že je vykoľajený, moc  zobrali, druhého radšej nevyšetrujeme a moc mu ponechávame s očakávaním, že sa to (snáď, možno, určite) samo zlepší. Zatiaľ, čo jednému diktujeme naše podmienky a chceme, aby sa zaradil, druhého nechávame, aby diktoval podmienky on nám a šikujeme sa my. Zatiaľ, čo poškodenie výsostných práv druhých sme u jedného označili za neprípustné, druhému dovoľujeme, aby jeho práva boli zvrchované.  

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Sme totiž spravodliví a rešpektujeme nastavenie sveta.

Pri jednom sme vedeli okamžite, ako konať, ako mu zabrániť v ďalších zverstvách. Pri druhom to nie je také jednoduché.

Má totiž zázračné točky, ktoré môžu svetu obmedziť nastavený štandard. Má tanky a tisíce jadrových hlavíc, ktoré môžu poškodiť svet. Navyše je schovaný a dopraviť ho do Norimberku nie je také jednoduché. Lety do Nemecka sú obmedzené a viesť ho vládnou limuzínou by bolo zdĺhavé a mohlo by byť pre neho nebezpečné.

A tak to zatiaľ nechávame bežať v starých koľajach.  

Pre niektorých je to síce hrozné, krvavé a bolestné, ale pre ostatný svet vraj výhodnejšie.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Máme teplo, svetlo a keď pošleme na východ dvoje plienky a toaletný papier, budeme mať i čisté svedomie, že sme pomohli. A s tým sa dá žiť. A možno i tých 27 rokov, ktoré vraj tejto vojne predpovedal Nostradamus.

Hlavne, aby sa pán Putin príliš nenahneval a aby ho trebárs nenapadlo zastaviť kohútiky alebo stlačiť červený gombík s nápisom ŠTART. Chcel by sa totiž dožiť, (ako i ostatní mocní) aspoň stovky a verte, že riešiť na staré kolena bývanie v podzemí, to nie je med lízať.

Zdroj:

https://www1.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/proroctiev-nostradama-mrazi-vojna-vraj-potrva-27-rokov-slova-tretom-ancikristovi

SkryťVypnúť reklamu
reklama

 

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  882
  •  | 
  • Páči sa:  10 626x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka s viac ako 26 ročnou pedagogickou praxou. Už viac ako 10 rokov sa venujem štúdiu ľudského temperamentu. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...Maličkosti z temperamentovej poradne...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

291 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

79 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu