Červené jabĺčko v oblôčku mám

Vidieť fotografiu z tlačovky, na ktorej je zachytený Robert Fico s jablkom v ruke, bola veľká výzva pre moju fantáziu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Priznám sa, ak by som nebola zvedavá na súvislosť medzi ovocím a posolstvom predsedu Smeru, ani by som si tlačovku neprehrala, no zvedavosť bola väčšia ako zábrany i ako kopa riadu v kuchyni, a ja som na trojuholník PLAY klikla. Poslednou jeho rekvizitou boli dva esesácke plášte, takže vidieť v jeho ruke jablko, bolo príjemným prekvapením.

Čo chcel predseda jablkom národu naznačiť? Čo mohol tento plod v jeho rukách symbolizovať?

Že by raj?

On ako najvyšší alebo ako had? Je síce fakt, že na tlačovke vedľa neho stáli ešte Kamenický s Melicherom a každý z nich si držal pred panvou svoj vlastný list (Ladislav A3 a Igor A5), ale že by práve toto malo vyvolať v dave nadšenie a zdanie, že jeden z nich je Adam a druhý Eva? To sa mi nepozdávalo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A čo tak Vilém Tell?

Chcel sa Robert Fico na tlačovke predstaviť ako zázračný ostrostrelec? Chcel položiť jablko na hlavu Kamenickému, zostreliť ho (jablko) a poskytnúť nám ďalší dôkaz svojej šikovnosti a odvahy?

A čo jablko, Newton a zákon príťažlivosti?

Nuž, i keď mi symbolika niečoho, čo padlo predsedovi na hlavu a on po tomto úraze vymyslel niečo vlastnou hlavou, pripadala z hore uvedených možností najpravdepodobnejšia, stále som nebola s konečnou verziou spokojná.

Nezostávalo mi nič iné, ako si pozrieť originál a dozvedieť sa pravú podstatu tejto tajomnej rekvizity.

No, čo vám poviem, bola som sklamaná.

SkryťVypnúť reklamu

Žiadny symbol príťažlivosti, plodnosti či hriechu, žiadna pointa, žiadny dvojzmysel.

Čisto technická záležitosť.

Robert Fico chcel prehovoriť jasným jazykom ku svojim voličom, ktorým chcel jasne vysvetliť, že súčasná vláda svojim ničnerobením okradla každého z nás o jedno jablko z desiatich. No a pretože vie, že k väčšine z nich je už potrebné sa prihovárať pomaly, zrozumiteľne, že je potrebné používať názorné pomôcky, a to najmä také, ktoré poznajú zo svojho okolia či si ich obraz uchovávajú vo svojej dlhodobej pamäti ako symbol jednoduchých matematických úloh, tak sa rozhodol pribrať ku Kamenickému a k tabuľkám i naše národné ovocie.

SkryťVypnúť reklamu

Zobral radšej len jablko.

Ak by totiž zobral i hrušky, národ by zbytočne zneistil.

Zdroj:

https://tv.zoznam.sk/cl/1003000/2298707/

,

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  700
  •  | 
  • Páči sa:  4 955x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu