Pravidlá plné empatie

Písmo: A- | A+

Minister financií s riaditeľom RTVS nemohli po včerajšej očkovacej lotérii spať. V priamom prenose sa ublížilo jednej z hráčok, ktorá i keď splnila, tak nesplnila nastavené podmienky súťaže a prišla o 400 tisíc eur.

Aby príčinu svojho nočného bdenia títo dvaja citliví funkcionári odstránili a mohli pokojne spávať, hneď ráno zasadli k spoločnému stolu s najlepšími právnikmi z ministerstva financií a hľadali spôsob, ako napadnúť štatút súťaže, ktorý sami vytvorili.Ťažko povedať, či ho našli, ale už o pár hodín minister s riaditeľom smerovali na východ za pani Zuzanou, aby jej oznámili, že sa na tom pracuje, že sa jej výhru pokúšajú vybaviť a že svoj takmer polmilión možno uvidí. Pravidlá sú síce pravidlá, ale priznajme si, je to predsa len kus papiera, ktorý je možné pod dohľadom správnych ľudí v prípade potreby, hanby, tlaku a iných okolností bez problémov zmeniť. Najmä, ak sa jedná o peniaze, ktoré sú obecné a aj tak nikomu chýbať nebudú, lebo výhier bude na tisíce a nejakých 400 tisíc eur sa medzi nimi stratí.

Citlivosť a krásny prejav ľudskosti, ktoré v priamom prenose preukázali obidvaja páni, sa dnes tak často nevidia, a preto je potrebné ich snahu a emočné prejavy účasti oceniť a podporiť. Pani Zuzka, minister financií i riaditeľ RTVS už môžu pokojne spať.

A čo my ostatní?

My ostatní tiež.

Je dobré vedieť, že ak u nás dôjde vinou zle nastavených pravidiel k nespravodlivosti, existujú tu minimálne dvaja kompetentní, ktorí to môžu nezištne vybaviť. Veď, ako povedal sám pán Matovič: „Právo nemôže byť len striktné, ale musí byť aj spravodlivé."

Zdroj:

https://www.tvnoviny.sk/domace/2036195_i-matovic-sa-stretol-so-zuzanou-ktora-prisla-o-400-tisic-eur-vyhru-sa-jej-vraj-pokusi-vybavit

Skryť Zatvoriť reklamu