Záhada vládneho špeciálu III. alebo čo sa udialo v Drážďanoch?

Písmo: A- | A+

Správu o Pellegriniho silvestrovskom prelete vládnym špeciálom do Drážďan väčšina z nás brala ako bežný papalášizmus. Až do chvíle, kým sa k tejto udalosti nevyjadrili dvaja úhlavní svedkovia: Robert Fico a Andrej Danko.

Sám Peter Pellegrini si na tento let dobre spomína a hovorí, že sa jednalo o podporu špičkového slovenského umelca na jeho vystúpení v štátnej drážďanskej opere. Ale je to naozaj tak?

Na otázku novinárky, čo si predseda Smeru myslí o Petrovom výlete do Drážďan, Robert Fico vyhýbavo odpovedal: „Nie som a nebudem politická sviňa.“ Časť obyvateľstva si v tejto chvíli vydýchla, lebo po Slovensku sa šíria všelijaké zvesti, ale i tak, trpká príchuť drážďanského tajomstva po odpovedi zostala.

Andrej Danko sa k téme vyjadril v krátkom videu, kde sa k Pellegrinimu takto prihovoril: „Bol si silný preto, lebo sme ťa kryli. Veľa vecí ostane medzi nami, Peter a len ty vieš, prečo si letel do Drážďan. Ja som presvedčený, že dnes skúmajú všetky lety a nemáš inú šancu ako pravdepodobne povedať pravdu.“ Z jeho ustarosteného, niekoľko dní neoholeného výzoru a pomalej reči bolo možné vyčítať vážnosť situácie a naozajstná starosť o budúcnosť bývalého kolegu.

A to zvedavý občan spozornie.

Čo robil Peter Pellegrini v Drážďanoch naozaj?

Aké tajomstvo skrýva a v čom ho jeho spoluvladári kryjú?

Čo vyplaví na povrch preskúmanie letu slovenského air force one zo dňa 31. 12. 2019?

Peter Pellegrini hovorí o pár hodinách, ale za ten čas sa dá zvládnuť všeličo a náš vládny špeciál je k tomu ako stvorený. Len si spomeňme, ako sa vrátil z prezidentovej cesty do Mexika ovracaný/neovracaný (https://teplickova.blog.sme.sk/c/472989/akty-x-zahada-na-palube-statneho-lietadla.html), alebo ako je/bol podozrivý z účasti na únose Vietnamca Trinha (https://teplickova.blog.sme.sk/c/489474/zahada-vladneho-specialu-ii-alebo-kade-usiel-vietnamec.html).

A tak... či si z Drážďan vtedajší predseda vlády prevážal len smoking a hlboký kultúrny zážitok za 9000 eur, či hmotné alebo i nehmotné statky, sa môžeme len domnievať.

Náš špeciál nie je len tak obyčajný špeciál.

Skrýva tajomstvá, o ktorých sa nám obyčajným, ani len nesníva.

A keby sa naše navonok rozvadené, no vo vnútri spoločnými tajomstvami prepletené vládne elity navzájom nekryli, ktovie, čo všetko by spolu s výparmi z leteckého benzínu vyšlo na svetlo božie.

Zdroje:

https://www.youtube.com/watch?v=XSXTjcDmFm0

https://www.youtube.com/watch?v=zGwVsA9V_Ks

Skryť Zatvoriť reklamu