Zatiaľ môžem písať lebo chválim

Písmo: A- | A+

Tak sa to pomaličky spúšťa. 30 rokov stačilo. Dosť bolo slobody, dosť bolo priestoru na iné názory. Prišli sme do bodu, kedy sloboda slova presiahla svoje medze. Je treba zakročiť a povedať dosť.

Dnes som sa dočítala, že Igorovi Bukovskému zrušili na youtube kanál. Neviem síce na čí popud sa tak udialo, ale dotyční dobre urobili a ja ich musím veľmi, ale naozaj veľmi pochváliť.

A čo doktor Bukovský tak strašné urobil?

Prezentoval verejne svoje názory.

Čo sa zbláznil? Dnes?

No fuj.

Jeho názory totiž neboli len tak obyčajné názory. Boli to názory sporné, nepekné, celkom iné, ako si žiada doba, politici a aj novinári, a tým pádom absolútne zbytočné, ba až škodlivé. Prví si toho všimli  správcovia youtube a ja ich za to opäť veľmi, ale naozaj veľmi chválim. Uvedomili si, že tento pán nič nové neprináša, navádza väčšinu národa na zlé chodníčky (hovorí, blázon, že majú chudnúť, hýbať sa, zdravo sa stravovať a dopovať sa vitamínom D a orechmi) a v podstate len zaberá miesto tým, ktorí majú názory správne, usmerňujúce a zhodné s presadzovaným trendom. A tak ho jednoducho zrušili. Možno za trest a možno ako výstrahu pre ostatných rebelov.

A že je ich dosť, nie je pochýb.

Nežalujem, ale hneď prvý na rane je jeden čudný politológ. Jeho meno radšej nebudem ani vyslovovať, aby som sa nedostala do nemilosti a nezrušili mi napr. účet na gmail alebo v banke, ale volá sa ako zdrobnenina manžela ovečky a na youtube jazdí po nociach autom, nakrúca kade ide a zaznamenáva svoje názory. Nepekné, celkom iné, ako si žiada doba, politici a aj novinári, a tým pádom absolútne zbytočné.

A my, obyčajní ľudia máme veľké šťastie, že nad naším bezpečím bdejú ostražití správcovia youtube (a za to im patrí veľká vďaka a ešte väčšia pochvala), ktorí nedovolia, aby nás niekto ohrozil svojimi nepeknými názormi, ktoré by mohli ohroziť náš pokojný spánok a naše už uzatvorené názory, ktoré sú v súlade s tým, čo je treba. Posledné výskumy totiž ukazujú, že kritické myslenie Slovákov je celkom mimo a všetko, čo počujú, vidia či nahmatajú, môže pre nich mať ďalekosiahle následky, lebo to nevedia vlastným rozumom správne spracovať. V skratke povedané... s čím neprídu do styku, to ich nemôže ohroziť.

A to je pekné krédo slovenskej demokracie.

Nuž, zdá sa, že naša rodiaca sa demokracia ide síce tým správnym smerom, ide na západ, ale momentálne sa rozhodla, že pôjde okľukou a po ceste sa na chvíľu zastaví v Číne.

Tak jej poprajme pekný pobyt.

Čína je totiž veľmi, ale naozaj veľmi pekná krajina.

 

Skryť Zatvoriť reklamu