Stoj!... lebo strelím

Malého chlapca vo vlaku prinútili k orálnemu sexu. Šestnásťročný mladík so svojím pätnásťročným bratom skateboardami zbili päťdesiatjedenročného muža. Osemnásťročný Marcel do krvi dokopal dvanásťročného Patrika. Dvadsaťjeden ročný Róm znásilnil osemdesiatjeden ročnú babičku... Ďakujem, zajtra večer si o siedmej radšej pozriem večerníček.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Psychológovia, ktorí sa dnes vo večerných hodinách objavili v televíznom spravodajstve sa o.i. zhodujú v jednom : Násilie a agresia, ktoré sa v ľuďoch, najmä mladého veku, objavujú sú odpozorované z ich blízkeho okolia, poprípade z vlastných skúseností. Agresia, prejav hnevu, reakcia na reálne či domnelé ohrozenie vlastnej moci. 

Kde sa berie? Možno vychádza z agresivity. Tú charakterizujú ako ťažko odlúčiteľnú súčasť osobnosti. Každý jedinec má v sebe dávku hnevu, ktorý zo seba potrebuje dostať von. Niekto roztrhne struny na gitare, namaľuje obraz, vykričí sa, či rozbije tvár prvému kto mu príde do cesty.  A niekto sa potom bojí po večeroch prejsť ulicou sídliska.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

O päť minút sedem. Presný čas na prípravu neskorej večere. Prázdno v ešte prázdnejšom byte prerušilo štiknutie na ovládači a hlas Patrika Švajdu. Uviedol niekoľko zaujímavých správ. Okrem plánovaného bezvízového styku Českej Republiky s USA a prognóz pre Slovensko bola každá jedna venovaná násiliu. 

 Chlapec cestuje vo vlaku. Kým príde do školy, jeho život zásadne zmení muž, ktorý mu dal pocítiť svoju mužnosť. Muž, ktorý má telo muža a srdce príšery... Nielen dospelí sú násilní. Dvaja pubertiaci zbili strážnika, ktorý by im mohol byť otcom. Zabránil im skateboardovať  sa na súkromnom pozemku. Asi nemal byť drzí... Patrik je v kritickom stave v nemocnici. Prečo? Stál Marcelovi v ceste... Pamätá si niekto vtipnú babičku z filmu Kameňák? Realita je opačná, vo filme Svet znásilňujú mladíci babičky...

SkryťVypnúť reklamu

Ešteže som sa navečerala rýchlo.Priznám sa, najprv som chcela napísať : Je mi zle. Ale v skutočnosti je mi smutno.  Násilie a agresia, ktoré sa v ľuďoch, najmä mladého veku, objavujú sú odpozorované z ich blízkeho okolia, poprípade z vlastných skúseností. Je ich plná televízia, spravodajstvo, pretože ich je plný celý svet. 

Tak... ktorú rozprávku zajtra Deduško V. rozsvieti?

Zuzka Tiňová

Zuzka Tiňová

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Kamarati mi hovoria Zuzka. Som zivot milujuci optimista s prvkami realizmu, ktore niekedy pod vplyvom situacie zabiehaju do pesimizmu okoreneneho kritickym postojom. Som toho nazoru, ze usmev na tvari je kuzlo, ktore nam sveci najviac:) Zoznam autorových rubrík:  Príbehy alebo inšpirácia Životnekonečno-konečné úvahySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
SkryťZatvoriť reklamu