Svet podľa tribunálu

Písmo: A- | A+

Píše sa rok 2040. Slovensko je v očakávaní päťdesiatej piatej vlny pandémie Covidu-19. Celkový počet obetí na variant alfa, beta, delta až theta sa vyšplhal na pol milióna.

Národná rada zákonom prijatým v skrátenom konaní zakázala akékoľvek očkovanie, včítane toho proti tetanu a besnote. Očkujú sa len hospodárske zvieratá, či domáci miláčikovia. Udialo sa to na návrh strany OT, ktorá suverénne zvíťazila vo voľbách v roku 2028 a spolu v koalícii s Národnými socialistami vládne železnou rukou. Ilegálna očkovacia turistika do Andrejovho Česka a Viktorovho Maďarska veselo prekvitá, príčetnejší rodičia tam tajne dávajú zaočkovat svoje deti. Minister zdravotníctva Igor Oriešok odporúča konzumácia orechov a derivačné kúpele na posilnenie imunity - však, čo tam po besnote a tetane, podľa neho sa dobre nastavená imunita s týmito soplíkmi hravo vyrovná. V roku 2020 ľudia v strachu žobrali od veterinárov ivermektín - teraz ich prosia, aby ich po pohryzení neznámym psom načierno zaočkovali proti besnote. Splnomocnenkyňa vlády pre ľudské práva a slobodu vierovyznania má čoraz väčšie právomoci. Mnohé náboženské denominácie sú postavené mimo zákon. Silnie odboj tajnej cirkvi Svedkov Liehovových.

Ľuďom veľa zábavy nezostáva, a ctiť mocného Liehovu - to sa dá aj doma, tajne, pri poháriku. Za urážku politikov a poslancov hrozia dlhoročné tresty väzenia. Sprísnili aj sa tresty za užívanie marihuany, za držbu antikoncepcie, kondómov prípadne aplikáciu vnútromaternicového telieska sa dá nafasovať aj 12 rokov v base. Ženy a dievčatá vo fertilnom veku sú povinné hlásiť svoju menštruáciu, prípadne jej omeškanie. Zlaté časy, keď po Slovensku chodili mobilné očkovacie jednotky sú preč. Teraz sa tu premáva mravnostná úderka s mobilnými gynekologickými ambulanciami, ktoré námatkovo navštevujú pracoviská a zisťujú ilegálne tehotné ženy. (Pojem ilegálne, alebo tajne tehotná žena zaviedol do právneho systému nový generálny prokurátor, ktorého právomoci boli veľkoryso rozšírené). Umelé prerušenie tehotenstva je úplne zakázané. Ak mravnostná úderka podozrieva "tajne tehotnú ženu" z úmyslu podstúpiť interrupciu v zahraničí, zatkne ju a uvrhne ju do gynekologickej väzby až do pôrodu. Takéto deti sú okamžite odoberané a dávané do výchovy rodinám lojálnych straníkov OT.

Bývalá prezidentku, krásna Zuzana sa vydala, žije v exile na Honolulu s manželom a s dcérami. Hlavou štátu je opäť žena - Manuela Pirôžková zanietená bojovníčka proti hygienokracii.

Návšteva lekárov je utrpením. Kvôli úplnému zákazu rúšok, rukavíc a iných ochranných prostriedkov vám prskajú do tváre a občas nedobrovoľne cítite cesnakovú hrianku, ktorú mali na raňajky. To je však detail oproti kýchnutiu do operačného poľa pri výmene bedrového kĺbu. Výnimka z úplného zákazu nie je. Operuje sa bez rukavíc. (Výnimkou je iba don Roberto, ktorý podstúpil transplantáciu pečenie v Texase - tam rukavice musia byť - u nás sú prejavom otroctva a neslobody.) Spoločnosť je rozorvanejšia ako v roku 2021, kedy sme boli snáď jediným štátom kde sa obrovská časť politikov viezla na populistickom odpore proti očkovaniu. Je to náš autochtónny vzdor a máme na to právo...

Konečna zazvoní budík a ja sa budím z príšerného sna a premýšľam, či chceme práve toto.

Skryť Zatvoriť reklamu