Rozpamätaj sa!

Pozrel som sa na ňu a v duchu som si povedal - „je taká krásna, dokonalá". Vzápätí sa ozval strach - „dúfam, že bude šťastná, zdravá a milá a dobrá a..." Nemalo to konca. A ona? Ona sa len usmiala. „Smeješ sa na mňa aj keď som neumytý a strapatý?", pomyslel som si a dodal „tiež ti prejem dobré ránko".

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)
Obrázok blogu

No a ona dávala úsmev za úsmevom, akoby jej tie slová vôbec nič nevraveli. A mohli vlastne? Nie... asi nie. Určite nie. Po tridsiatich dňoch života poznať obsah takého slova ako napríklad „šťastie"? Mam cez tridsať rokov života a musel by som sa zamyslieť, pričom výsledok by bol neistý. „Tak čo vyvolalo ten tvoj úsmev"? Asi to bude ten ranný účes.

Dobre teda..., dnes sa nečešem! Ak to je to, tak dnes chcem vidieť takýto úsmev celý deň! Koniec koncov, na tom účese si pracovala celú noc... :-) No, čo sa tváriš, akoby to nebola pravda..., kto si musel skrývať v noci hlavu pod vankúš? Ešte, že je ta maminka. Ja viem. Ale, keď prijmeš výhovorku, že dnes musím ísť do práce, tak sa ti odmením nekonečnou prechádzkou, keď sa vrátim. Berieš? Tak platí!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Už mi zostáva len dúfať, že ten úsmev uvidím aj na očiach tých, čo dnes stretnem na ulici. Myslíš, že to bude taký istý úsmev ako máš teraz ty? Hmm. Asi nie, tam už budem súdený: to ako vyzerá, on sa dnes asi nevidel, ten určite nemá doma hrebeň a možno budú mať zo mňa strach... „Prečo si zosmutnela"...? ...„je to tak"! Aj ja som sa to už naučil - súdiť to čo vidím. Veď kým ty sa pozeráš na bielu stenu s tým najkrajším úsmevom aký poznám, ja si lámem hlavu nad tým, čo ťa rozosmieva a pritom je to také jednoduché. Nič nehodnotíš, nič nesúdiš, iba nekonečná sila lásky.

Aké to môže byť? Veď toto všetko už poznám, iba sa ROZPAMATAŤ!

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Ján Tomajka

Ján Tomajka

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som otec, manžel, syn, brat,...sused, kamarat...dlhodoby kandidat na Hlavu rodiny,ale hlavne vecne dieta Zoznam autorových rubrík:  systemľudiarodinapotulkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu