Reklama na hormonálu antikoncepciu

Šokovaný som ostal po informácii mienkotvorného denníka o 200 tis. slovenských ženách používajúcich hormonálnu antikoncepciu. Okamžite som začal pátrať po tom čo používa ten zvyšok. Nikdy som sa nad tým nerozmýšľal, ale teraz som sa zamyslel a naozaj nedokážem pochopiť ako to ide bez zázračných tabletiek.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (213)
Obrázok blogu

Pôvodne som predpokladal, že tabletky tvoria absolútnu väčšinu používanej antikoncepcie. Z toho by ale vyplývalo podstatne vyššie číslo žien ktoré ju používajú. Najme ak vezmem do úvahy predčasnú vyspelosť 14 ročných študentiek základných škôl. Preto som sa rozhodol bojovať za zvýšenie využívania hormonálnej antikoncepcie.  

Nechcem teraz hovoriť o dovolenkových láskach alebo dokonca o jednovečerných láskach prípadne láske čisto profesionálnej. Ide mi o dvojicu, ktorá sa pozná, miluje a dôveruje si, ale napríklad študuje alebo z nejakého iného rozumného dôvodu nechce mať ešte dieťa. Ako tomu zabránia? Pomocou prezervatívu? Dosť dobre si neviem predstaviť ako táto gumená hračka zapadá do romantického večera plného bubliniek vo vani aj v pohári. Ako sa vôňa cestovín s dubákovou omáčkou mieša s umelou vôňou jahodového kondómu. Horšie sa už predstavuje len oceľová chuť na jazyku keď zubami otváram balíček gumenej ochrany. Iste, že všetko vyššie spomenuté veľmi dobre dotvára celkovú atmosféru na parkovisku pri výpadovke v Petržalke alebo za miestnym kultúrnym domov počas vinobrania alebo hodov. Len v tom partnerskom vzťahu mi to nejako nejde do hlavy ( teda ak práve nejde o hru na prostitútku a zákazníka).  

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Trocha odbočím a spomeniem na skúsenosti bojovníkov proti AIDS v nemenovanom ( aj tak sa už teraz volá ináč) africkom štáte. Kde zistili, že domorodci síce pri sexe rozdávané prezervatívy používajú akurát tesne pred koncom si ich dajú na chvíľu dolu pretože: „s ním to neni ono“.  

Takže tadiaľ cesta asi nevedie. A ak nepočítam rôzne špeciálne spôsoby ochrany, ktoré sa používajú snáď len v náučných knižkách o sexe a zabudneme na abstinenciou ostáva len si dávať pozor. Lenže „dávať si pozor“ znie veľmi dobre na papieri, alebo ak sa práve hovorí o prechádzaní cez cestu. Pri milovaní sa slová „dávať si pozor“ používajú len ako náhrada namiesto „prestať práve vtedy keď je to úplne najlepšie a prestať je to úplne posledné načo myslíte“. Čo môže byť lepšie ako milovanie s niekým koho ľúbim a pri orgazme ho môžem objímať a držať ho najpevnejšie ako sa dá. Predstava skončenie milovania pred koncom je úplne absurdná, je to ako odísť z kina pred koncom filmu. Vlastne kecám je to podobné ako odísť z kina pred koncom filmu ale asi stokrát horšie. Veď v živočíšnej podstate cieľom celého milovania, vzťahu a života ako takého je práve tento moment vyvrcholenia, ktorého sa dobrovoľne vzdávame.  

SkryťVypnúť reklamu

Aj keď na obranu prerušovaného milovania musím povedať, že mu vďačím za kopec svojich dobrých priateľov, ktorí by sa bez tohto vynálezu vôbec nenarodili a preto by som s nimi nemohol stráviť toľko príjemných chvíľ.  

Tomáš Benko

Tomáš Benko

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  0x

autor žije od volieb v roku 2006 v politickej emigrácii, lebo sa už na to nemohol pozerať :( Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
SkryťZatvoriť reklamu