Rodina sa neobchoduje. Alebo povzbudenie pre poslancov(najmä SMERu)

Tento krátky blog chce byť povzbudením poslancov NR SR (podľa medializovaných informácií asi najmä SMERu, no aj všetkých ostatných) k hlbšiemu zamysleniu sa nad dôležitosťou tém rodina, manželstvo a deti a následnému zodpovednému hlasovaniu v otázke ústavného zákona o manželstve.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (52)
Obrázok blogu

V mojich predchádzajúcich blogoch som zhruba zhrnul ohrozenia rodiny na poli kultúrno-spoločenskom. Za jedno z preventívnych opatrení, ktoré pomôže, aby sme sa potichu nedostali do situácie Francúzov, u ktorých sa na tomto poli deje najväčší sociálny experiment za posledné desaťročia, považujem aj aktuálne diskutovaný ústavný zákon chrániaci definíciu manželstva.

Chcem preto poprosiť, požiadať a povzbudiť poslancov NR SR, aby pri hlasovaní o ústavnom ukotvení definície manželstva hlasovali ZA tento návrh a doplnili tak ústavu o tieto vety:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Manželstvo je jedinečný zväzok jedného muža a jednej ženy. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru."

Veľmi si vážim prácu tých, ktorí sa podieľajú na predložení tohto návrhu a všetkých poslancov, ktorí sa pod neho podpísali a predložili ho ako spoločný návrh do NR SR. Je to vzácne a ja za to ďakujem.

Chcem zároveň povzbudiť všetkých poslancov bez ohľadu na politické tričko a to, či s nimi v X iných veciach súhlasím alebo nie, aby tak dôležité hodnoty ako rodina, manželstvo a deti, neobchodovali za iné veci a aby návrh podporili. Rodina, manželstvo a deti sú hodnoty, ktoré si zaslúžia osobitnú ochranu a je nedôstojné ich obchodovať (na burze, ani politicky). Už teraz ďakujem za vypočutie hlasu vášho svedomia.

SkryťVypnúť reklamu

Zároveň s vďakou chcem dodať, že je potrebné pre rodinu urobiť aj ďalší krok - potrebujeme rozšíriť tento návrh (napr. pozmeňovacím návrhom) a zabezpečiť ešte aspoň dve veci - 1. sledovanie najlepšieho záujmu dieťaťa pri osvojení, ktorým je vyrastať v rodine s mamkou a ockom a 2. výlučnosť a jedinečnosť manželstva medzi rodinno-právnými inštitútmi tým, že nevzniknú žiadne jeho paralely.

Dámy a páni poslanci NR SR, máte pred sebou zodpovednosť v tak dôležitých témach, akými sú rodina, manželstvo a deti. Prosím, odložte nálepky strán a hnutí či akékoľvek ďalšie a počúvajte svoje svedomie. Už teraz úprimne ĎAKUJEM.

Tomáš Kováčik

Tomáš Kováčik

Bloger 
  • Počet článkov:  37
  •  | 
  • Páči sa:  0x

postupne ma skvelí ľudia navôkol priviedli k rozhodnutiu snažiť sa meniť veci k lepšiemu, nezostávať pasívny, bojovať za dobré veci, pomáhať ľuďom čo najviac to ide Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu