SMERom proti veľkým rodinám

Včera šiel SMER proti viacdetným rodinám. Priamo a otvorene, hoci ho na to upozornil môj priateľ Richard Vašečka, nedal si povedať. Kasu proste treba naplniť stoj čo stoj :(

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)
Obrázok blogu

Ide o nešťastné poplatky za prvú registráciu vozidiel, za ktoré našich „ochrancov“ „chudobných“ nebude mať rád žiaden motorista (čo je dobre, keďže ľudia si musia uvedomiť, že socializmus a cesta závisti, ktorými SMER vyhral voľby, nefunguje dobre pre nikoho). Rišo navrhol SMERákom, aby zákon zmenili tak, aby nepoškodzoval veľké rodiny. Márne.

Ako to ten zákon teda robí? No tak, že keď si rodina so 4 deťmi bude chcieť kúpiť 6-miestne auto, tak si zaň pekne priplatí. Takéto väčšie autá majú totiž väčšie motory s vyšším výkonom, aby boli bezpečné napr. pri predbiehaní. Keďže SMER(om k ľuďom!) schválil svoj zákon, takéto auto dovezené z finančných dôvodov zo zahraničia (kdežeby takáto rodina mala na nové auto) za povedzme 5000 eur, sa rodinke predraží až o 400 eur (pri autách s výkonom medzi 104 a 110kW). Pri veľmi zlej finančnej situácii rodín, detto tých viacdetných, je 400 eur naviac k piatim tisíckam veľký peniaz.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Richard chcel rodinám pomôcť a navrhoval rozšíriť výnimku na vozidlá so šiestimi a viac miestami do výkonu motora 110 kW v kategórií M1. Palec pri hlasovaní o výnimke však šiel dolu a zákon prešiel tak, že viacdetné rodiny buď budú dlhšie jazdiť na starom aute, kým našetria na poplatok (ktorý potom pošleme na záchranu nejakej banky), alebo si napríklad môžu požičať od rôznych nebankoviek a prísť trebárs o dom, ak by nestíhali platiť úžernícke úroky (áno, aj kvôli 400 eurám).

Mrzí ma, že namiesto ochrany rodín a snahy o zlepšovanie demografie aj napr. podporovaním tých viacdetných, sa SMER vybral opačným smerom.

Tomáš Kováčik

Tomáš Kováčik

Bloger 
  • Počet článkov:  37
  •  | 
  • Páči sa:  0x

postupne ma skvelí ľudia navôkol priviedli k rozhodnutiu snažiť sa meniť veci k lepšiemu, nezostávať pasívny, bojovať za dobré veci, pomáhať ľuďom čo najviac to ide Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

8 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu