Najväčší pochod za život na svete - aj Bratislava a Košice

pV mnohom je Slovensko na chvoste a štve nás to, snažíme sa meniť našu krajinu. No našťastie sme v niečom aj na vrchu dobrých rebríčkov. Hoci čísla nie sú všetko, prispel k tomu aj Národných pochod za život. Teda oba :o)/p

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Znie to neuveriteľne, ale je to tak. Ako najväčší pro-life pochod na svete ten náš označil Pat Fagan z americkej FRC. Povedal to na pondeľňajšej konferencii Rodina a najlepší záujem dieťaťa. Podľa percenta zúčastnených obyvateľov bol bratislavský, aj košický Národný pochod za život jednou z najväčších pro-life apelácií na svete. Ak počítame s účasťou 70 – 85 000 ľudí, pričom počet obyvateľov Slovenska je cca 5 425 000 (odvodené z údaju k 31.12.2014), prišlo za život pochodovať 1,29 - 1,567% obyvateľov tejto krajiny.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak by toto isté percento obyvateľov malo prísť na už aj tak obrovské pochody za život v USA či v Peru, znamenalo by to, že ulice Washingtonu zaplaví 4 128 000 – 5 014 400 ľudí (z 320 000 000 obyvateľov) a v Lime bude pochodovať 406 350 – 493 605 účastníkov (z 31 500 000 obyvateľov). Realitou USA bolo v tohtoročnom januári cca 800 000 pochodujúcich, v Lime cca 500 000 účastníkov, v Paríži a Dubline po 40 000, v Berlíne 8000. Blahoželám Slovensko! Ideme ďalej! Sme medzi najlepšími na svete v snahe chrániť život človeka a pomáhať mu! Možno aj toto mal na mysli sv. Ján Pavol II., keď hovoril, že máme veľkú úlohu pri budovaní Európy tretieho tisícročia.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Chcem VÁM VŠETKÝM poďakovať, že ste v takom množstve boli ochotní skoro ráno vstať, sadnúť do autobusu a cestovať niekoľko hodín, často s malými deťmi, aby ste mohli prejsť 2,4km pochod Bratislavou a vyjadriť tak pokojnú, no nástojčivú žiadosť o ochranu života každého človeka od počatia po prirodzenú smrť. Som Vám veľmi vďačný, že ste prijali hlavný odkaz podujatia o potrebe pomáhať mamám v núdzi, že ste si domov odniesli brožúrku s praktickými informáciami o tom, čo môžeme pre mamu urobiť, aby sme pomohli dať jej bábätku šancu, že ste sa zúčastnili desiatok podujatí zameraných na pro-life informácie, pomoc, umenie, polemiky, duchovno... Zo srdca Vám ĎAKUJEM, že ste. Že ste ochotní. Lebo obeta je podhubím pre zázrak. Aj ten košický, aj bratislavský.

SkryťVypnúť reklamu

Hoci ešte chvíľu pred programom som bol nervózny z pochybností, či sa nám podarilo dobre Vám vysvetliť potrebu prísť, obetovať svoje pohodlie, peniaze a čas, samotné podujatie ma naplnilo veľkou radosťou z toho, že Slovensko je ochotné sa postaviť za život, že Slovensko sníva svoj sen. Je to veľký odkaz nielen pre slovenských politikov, ktorým sme odovzdali požiadavky na lepšiu pomoc mamám a ich deťom či podporu rodín. Je to aj odkaz pre celú Európu a svet, ktoré potrebujú nachádzať nádej a radosť zo života a rodiny.

A my všetci pokračujeme v odhodlaní naďalej pomáhať – morálne aj prakticky. Ak sme pomohli čo i len jednej mamine sa rozhodnúť pre jej bábätko, stálo to úsilie za to. ĎAKUJEM VÁM.

SkryťVypnúť reklamu

TOMÁŠ KOVÁČIK
spoluorganizátor Národného pochodu za život
 

Snívame o Slovensku…
…kde pomáhame bezbranným, chorým a núdznym. Naše zákony a spoločnosť sú spravodlivé, chránia a pomáhajú všetkým, vrátane nenarodených detí a ich mám. Chránia život a dôstojnosť každého človeka od počatia po prirodzenú smrť, podporujú, ochraňujú a vyzdvihujú rodinu založenú manželstvom muža a ženy, kde sa vytvárajú najlepšie podmienky pre prijatie, ochranu a výchovu detí. Slovensko, kde žijú ľudia, ktorí túžia mať deti, a mnohí sa rozhodli mať veľkú rodinu, Slovensko, kde pomáhame narodiť sa každému bábätku. V rodinách i v spoločnosti vládne vzájomná pomoc, nikto sa necíti opustený a zbytočný. Takéto Slovensko chceme, o takomto Slovensku snívame.

Tomáš Kováčik

Tomáš Kováčik

Bloger 
  • Počet článkov:  37
  •  | 
  • Páči sa:  0x

postupne ma skvelí ľudia navôkol priviedli k rozhodnutiu snažiť sa meniť veci k lepšiemu, nezostávať pasívny, bojovať za dobré veci, pomáhať ľuďom čo najviac to ide Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu