Nie všetko "značkové" je naozaj "značkové" alebo o hudbe

Hudba, hudba, hudba...Všade sa o nej píše, hovorí, všade hrá. Ľudia pri nej tancujú, smejú sa, plačú, pijú alebo len tak oddychujú. Každý pri tej svojej. Veď tá je vždy najlepšia. Aj tá moja je najlepšia. A aká to vlastne? To presne neviem definovať. Viem však aká to nie je.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Dostal som od kamaráta minulý víkend ponuku či nemám chuť ísť na vystúpenie Davida Guetta. Že má lacnejšie lístky, že v stredu je voľný deň tak netreba ísť do školy, že by to mohlo byť fajn. Mohlo, povedal som si, aj keď popravde som na to mal vlastný názor pretože hudbu tohto typu veľmi nemusím. Ale išiel som.

A to bolo chyba. Veľká. V areáli Incheba, ktorý ma kapacitu pod holým nebom cca. 8000 ľudí sa tlačilo ľudí 13000. Všetci sa tešili na polnoc, na vystúpenie svetoznámeho DJ-a. Prišiel, pustil CD, nepodarene zmixoval hit Rhytm Is A Dancer a odišiel. Čakal som veľkolepú show. Publikum mal plné na prasknutie, dobre naladené, slušne podgúražené ale nevyužil to. Odohral svoju povinnú jazdu, ľudia si to ako keby povinne odtancovali a tým to skončilo. Nebyť tam s mojím dobrým kamarátom, s ktorým sme sa bavili na kadečom inom len nie na Guettovi tak by som to do tej tretej rána ani nevydržal. No jednoducho povedané už určite nikdy nevkročím na koncert tohto DJ-a. Ani zadarmo.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

O pár dní neskôr sa stal zvláštny paradox. Išiel som na ďalší koncert. V Rock ´n Roll klube na Domkárskej. Hrala verejnosti neznáma punkrocková kapela Konečná Verzia. Zhodou okolností sú dvaja z členou moji spolužiaci, práve preto som sa o koncerte dozvedel. Povedal som si, že tým, že tam pôjdem nič nepokazím a po Guettovi ma už nič viac sklamať nemohlo. A veru nesklamalo. Nakoplo. 18 roční chalani, ktorí spolu hrajú iba od marca vytvorili v malom podniku skvelú atmosféru. Okrem svojich pesničiek zahrali aj niečo od Horkýže Slíže, Slobodnej Európy a Nirvany. Nepočetné publikum tým dostali do varu, ktoré sa ku koncu vystúpenia nebojácne pustilo do pogovania. Po Konečnej Verzii nasledovala druhá kapela – Dlhé Vedenie. Takisto mladá punkrocková kapela, ktorá zabávu rozprúdila naplno. A keď ako posledné skladby zahrala mládeži staré známe pecky od Iné Kafe ako Čumil, Ružová Záhrada a Ráno, publikum explodovalo a pýtalo si prídavok. Prišiel. V podobe pesničky od Konfliktu. Tak som spotený a s autogramami na rukách odchádzal maximálne spokojný domov. Zábavu v kruhu kamarátov pri divokej gitarovej hudbe za tri eurá by som nevymenil ani za ďalšie vystúpenie Davida Guetta. Ani keby bolo zadarmo.

Skryť Vypnúť reklamu

A tak len dúfam chalani, že vám to bude takto šlapať aj naďalej a zaskáčeme si znovu.

Najbližšie už túto sobotu v Randali na koncerte Dlhého Vedenie, ktoré bude spojené s krstom CD kapely Vandali a ôsmeho októbra takisto v Randali na Konečnej Verzie a Rybičkách.

Tomáš Turanský

Tomáš Turanský

Bloger 
  • Počet článkov:  22
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študent, bývalý výmenný, ktorý si absolvoval rok v Brazílii a teraz si zvyká znovu na realitu. Zoznam autorových rubrík:  BrazíliaPolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu