Nikdy nekončiaci príbeh

V období, keď dni sú neznesiteľne horúce a vzduch tak ťažký, že praobyčajné dýchanie spôsobuje problémy, nie je nič lepšie ako osviežujúci pohár mango džúsu zmiešaného s topiacimi sa kockami ľadu. Dúšok po dúšku vaša koža zabúda na kúdole suchého čierneho prachu víriaceho sa všade navôkol. Vďaka jeho prenikavo oranžovej farbe, sa vaše oči stávajú aspoň na moment slepé voči špinavým uliciam pokrytých bordelom a kravskými lajnami. Ani nos už viac nie je plný dotieravého smradu spotených tiel; upokojuje ho ľahká vôňa exotického ovocia. A tá chuť! Až cítite ako vám energia v tele rastie nepriamo úmerne klesajúcej hladine konzistentnej tekutiny v pohári. Pravá osviežujúca úľava v tejto šialenej džungli bez pravidiel.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Život tu je len sťažka sladký ako Gulaab Jamoon môže byť. Mäkká guľôčka namočená v hustom a lepkavom sirupe, na ktorú sa zbiehajú slinky, len čo ju zbatáte. Ľudia tu majú málokedy na výber. Sú jednoducho narodení do určitých podmienok a kást, ktoré akosi prirodzene predurčujú ich budúcnosť. Rozličné tváre, odlišné náboženstvá, zvyky a tradície, no jeden národ.

Na tak rozmanitom subkontinente možno nájsť milión chutí, líšiacich sa v súvislosti s danou oblasťou. Chute rozprávajúce vlastné príbehy. Existuje len jedno pravidlo, spoločné pre každú oblasť, ktoré za žiadnych okolností neostáva porušené. Všetkého musí byť príliš. Zážitok tak silný až ho cítiť pri koreni nosa. Samosa extrémne štipľavá, rovnako ako ženy danej kultúry. Kokosové Barfee tak sladké, ako široký a úprimný úsmev dieťaťa, čo ste práve stretli na ulici. Kyslá chuť bieleho jogurtu s grapefruitom nie horkejším, než každodenný život plný bojov o existenciu. Nikde inde nie je ľudská bytosť schopná okúsiť pocity s takou silou a dopadom, ako práve tu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čo je to za krajinu, kde jedni sú pupkatí, zatiaľ čo iní mrú hladom? Krajina plná horkosti, nezabúdajúca na omamnú príchuť maličkostí, ktoré robia bytie znesiteľnejším? Kto je tou sofistikovanou dámou, po ktorej objavovaní priam prahnem?

India, krajina neuveriteľných kontrastov.

Martina Trginová

Martina Trginová

Bloger 
  • Počet článkov:  89
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu