Ako putujú vakcíny k tým, ktorí ich potrebujú (fotoblog)

Písmo: A- | A+

Nie všade na svete sa dajú vakcíny doručiť jednoducho. Tento fotoblog zobrazuje dobrodružnú až adrenalínovú štafetu vakcín na niektoré z najťažšie dostupných miest na planéte.

Vakcíny sú najúčinnejším nástrojom na prevenciu chorôb. Približne 13 miliónov detí na celom svete nie je zatiaľ zaočkovaných, čo ich a ich rodiny vystavuje riziku chorôb a smrti. Najchudobnejšie a najviac marginalizované deti, ktoré potrebujú tieto život zachraňujúce očkovania najviac, ich dostávajú najmenej.UNICEF sa zaviazal bezpečne poskytovať základné zdravotnícke služby, vrátane očkovania detí, v najviac postihnutých krajinách a predchádzať tak ďalšiemu prepuknutiu chorôb.

Kambodža: Zdravotnícki pracovníci cestujú rýchločlnom po Mekongu, aby sa dostali do malej dediny na terénnu misiu.

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UN0205289)

Východný Timor: Očkovací tím sa brodí cez jazierko pod vodopádom na ceste do dediny, ktorá je prístupná iba pešo v rámci kampane ministerstva zdravotníctva proti osýpkam, rubeole a detskej obrne.
 

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UN0302361/Soares)

Demokratická republika Kongo: Dobrovoľník sa brodí s bicyklom cez potok, aby dodal očkovacie látky pre deti v odľahlej provincii Tanganika. Dobrovoľníci monitorujú výskyt chorôb v komunite a tiež pauzy v očkovaní, vzdelávajú o potrebe očkovania a v prípade potreby podávajú vakcíny.
 

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UN0217108/Wingi)

India: Zdravotníčka sa prepletá zablatenými cestami na motorke v odľahlej štvrti Himachal pradéš a doručuje vakcíny v rámci očkovacej kampane proti osýpkam a rubeole, určenej pre deti vo veku od 9 mesiacov do 15 rokov.

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UN0125828/Sharma)

Jemen: Mobilný očkovací tím sa dostal k domčeku na okraji mesta Sana’a v oblasti, ktorá nie je prístupná po zemi.

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UN026949/Nassir)

Mali: Očkovací tím cestuje vozíkom ťahanom oslíkmi do vzdialenej dediny v regióne Mopti, kde rodiny čakajú na zaočkovanie svojich detí. V Mopti je každá štvrtá domácnosť vzdialená od najbližšieho zdravotného strediska viac ako 15 km a na každých 18 000 ľudí pripadá iba jeden kvalifikovaný lekár.

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UN0293617/Keïta)

Papua Nová Guinea: Rodiny cestujú vo vydlabaných kanoe na mobilnú kliniku v dedine Kambaramba, aby dali svoje deti zaočkovať proti obrne. Krajina bola vyhlásená za oblasť bez detskej obrny v roku 2000, ale rok 2018 priniesol opätovné prepuknutie choroby, 26 prípadov bolo potvrdených v 9 provinciách, čo iniciovalo národnú očkovaciu kampaň proti obrne podporovanú UNICEF a partnermi.
 

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UN0292499/Holt)

Nepál: Tím nosí vakcíny UNICEF lávkou cez rieku. Sú súčasťou očkovacej kampane proti osýpkam, rubeole a obrne. Smerujú do zdravotníckej strediska v okrese Gorkha, epicentre zemetrasenia z apríla 2015.

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UNI199159/Panday)
Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UNI199162/Panday)

Afganistan: Zdravotníčka očkuje dieťa v starom vojenskom baraku v južnom Afganistane. Je jednou zo 70 000 nasadených pracovníčok proti obrna.Táto pracovná skupina je absolútne nevyhnutná, iba ženy totiž majú povolený prístup do domov, aby skontrolovali, či je každé dieťa zaočkované.
 

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UN0202762/Hibbert)

Vanuatu: Pôrodná asistentka a jej asistent kráčajú tri hodiny pozdĺž pobrežia, aby doručili vakcíny pre malú dedinskú kliniku. Nie sú tu žiadne chladničky, ktoré by udržiavali chladiaci reťazec, takže vakcíny bude potrebné podať ihneď po príchode.
 

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UN0259784/Chute)

Pakistan: Zdravotnícki pracovníci sa plavia cez rieku Indus loďou, aby zaočkovali malé deti proti detskej obrne v provincii Sindh.
 

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UNI144216/Zaidi)

Malawi: UNICEF v spolupráci s vládou v roku 2017 spustili koridor na testovanie bezpilotných lietadiel - prvý projekt svojho druhu v Afrike - na všestranné humanitárne využitie, vrátane dodávok vakcín.
 

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UN070228/Chisiza)

Mongolsko: Očkujúci zdravotníci cestujú do odľahlej oblasti sobmi. S blížiacou sa zimou ich čaká dlhá cesta - vyžadujúca cestovanie autom, ručne ťahaným trajektom, sobmi a pešo - aby sa dostali a zaočkovali deti z komunity kočovných pastierov.

Obrázok blogu
(zdroj: © UNICEF/UNI134405/Sokol)


Napadlo vám niekedy, ako by ste mohli pomôcť deťom, ktoré nemajú prístup k zdravotnej starostlivosti? Pripojte sa k náma spoločne môžeme spraviť lepší svet pre deti.

Skryť Zatvoriť reklamu